На Вінниччині родина переселенців вирощує кіз і виготовляє молочну продукцію

Родина Щучаків, що проживає у селі Тартак Жмеринської громади, виготовляє на власній сироварні 18 позицій продуктів із козиного молока.

Про це повідомляє Суспільне.

На Вінниччину Світлана із чоловіком та сином переїхали 2015 з Луганщини. Донька Марія народилася вже тут. Першу козу купили заради неї. 

“Щоб вона їла, пила молоко натуральне. Потім я купила ще дві кози, потім взнала, що можна сир варти в домашніх умовах”, — розповіла жінка.

У Кришталевому на Луганщині Світлана працювала на шахті. Тож козина ферма для неї стала чимось новим. У соцмережах жінка вчилася і кіз доглядати, і сир варити. Сарай для кіз та місце для випасу облаштували самотужки. Поряд відкрили й сироварню.

“Я гуляю з ними, їсти роздаю, відчіплюю, причіплюю”, — сказала Марія.

Кожну з вісімнадцяти кіз дівчина знає на ймення. Має й своїх фавориток.

Світлана розповіла, що з козиного молока виготовляють крафтові сири та йогурти.

“Уже менше, сезон закінчується. Вже 20 літрів дають, а влітку — це 40 літрів було на 18 кіз, то це нормально було. Раніше влітку, то я щодня варила сир, а тепер треба збирати два дні, щоб зварити сир. Тримаю в охолоджувачі”.

Всього на своїй сироварні виготовляють 18 позицій товару.

“Вершкове масло, сири напівтверді. Це вершковий, альпійський, мармуровий чистий та з пажитником. М’які сири — це фета, рикота, рикота з кропом, десерт. Витяжні сири — це моцарела, халумі, моцарела копчена. Йогурт та молоко. Ціна на сир — 400-450 грн, витяжні дешевше. Йогурт — 60. Молоко — 50 грн.

У планах Щучаків — на весну розширити стійло і збільшити поголів’я кіз. На малу батьківщину повертатися не будуть. Тут, на Вінниччині, обжилися.



Переглядів: 287
Поширень: 0