У Вінниці археологи знайшли сліди першого етапу будівництва Мурів

У Вінниці під час археологічних досліджень архітектурно-історичного комплексу «Мури» були знайдені сліди першого етапу будівництва цієї пам'ятки.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив старший науковий співробітник Науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Павло Нечитайло.

«Під час археологічних досліджень на східній ділянці комплексу «Мури» археологи виявили сліди першого будівельного періоду пам'ятки. На глибині 2,5 метри під фундаментом радянської споруди було виявлено поховання XVII століття. Під ними фіксувався потужний шар, що містив уламки цегли та посуду, які найімовірніше відносяться до 1630-х років», - зазначив Нечитайло.

Археолог додав, що нижче також знайшли вапняну яму, що використовувалась для виготовлення будівельного розчину того часу. За його словами, з знайденої цегли та вапняно-піщаного розчину були побудовані перші муровані споруди Вінниці.

Участь у дослідженнях також брала в.о. завідувача відділом археології Вінницького обласного краєзнавчого музею Яна Короленко, яка зазначила, що попередні дослідження Мурів проводились у 2013-2015 роках та в 2018 році під керівництвом кандидата історичних наук Лариси Виногродської. У 2023 році дослідження були поновлені під керівництвом Ольги Манігди, кандидата історичних наук.

«Вінницькі Мури» – це комплекс монастирських споруд XVII-XVIII століть, що включає будівлі та стіни єзуїтського монастиря, костелу, колегіуму та конвікту, а також домініканського монастиря і костелу. Наразі в цих будівлях розміщуються обласні краєзнавчий та художній музеї, державний архів, кафедральний собор Преображення Господнього і технічний ліцей.

У дослідженнях також брав участь доктор історичних наук Олег Мальченко.

Головний архітектор Вінниці, заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євген Совінський підкреслив, що міська рада регулярно замовляє археологічні дослідження, оскільки Вінниця є історичним містом з багатим культурним шаром, який потребує дослідження.

«Цьогоріч, зважаючи на виклики воєнного часу, фінансування на такі заходи обмежене, але ми все одно залишаємо кошти на ключові об’єкти, бо працюємо над розширенням переліку об’єктів культурної спадщини», - підкреслив Совінський.

Посадовець додав, що зараз очікують на звіт археологів, після якого ухвалять рішення про музеєфікацію, консервацію або художню реставрацію цієї частини Мурів.



Переглядів: 391
Поширень: 0