Сучасні обігові монети Польщі: головні особливості

РЕКЛАМА

Дехто помилково вважає, що нумізматика — це колекціонування виключно старовинних монет. Проте початківці можуть збирати й сучасні обігові монети Польщі чи інших країн. Такі екземпляри коштують недорого, проте складають важливу частину колекцій. А під час захоплення нумізматикою колекція поповнюється особливо цінними виробами.

Більше про польські монети 90-х років минулого століття

На початку 90-х років після досягнення стабільності керівництво Польщі провело деномінацію. Завдяки цьому номінальна вартість грошей була знижена в 10 тисяч разів. Валюту почали називати «новим злотим». Аналогічно називалася і валюта після попередньої деномінації 1950 року.

У січні 1995 року в обігу з’явилися нові банкноти з портретами польських королів. А ось карбування монет розпочали ще в 1990 році. В обігу з’явилися:

  • 1 гріш;
  • 2 гроша;
  • 5 грошей;
  • 10 грошей;
  • 20 грошей;
  • 50 грошей.

Крім того, випускався 1 злотий, 2 та 5 злотих. Вироби, що використовувалися до 1995 року залишалися в обігу до кінця 1996 року. Обміняти старі зразки в банку можна було до 20120 року.
Для карбування грошей використовувалися різні метали та сплави: мідь, нікель, сталь, латунь, алюміній. Монета номіналом у 5 злотих була біметалевою (алюмінієва бронза посередині та кільце з мідно-нікелевого сплаву).

Монети нового століття

У 2013 році була випущена партія нових грошей різного номіналу. Реверс був аналогічним, а аверс дещо відрізнявся. Змінився і матеріал: для карбування грошей почали використовувати сталь, покриту латунню. Виготовленням монет займався монетний двір у Варшаві та Великобританії.

У 2017 році в обіг були запущені нові 1, 2, 5, 10, 20, 50 грошей та 1 злотий. Дизайн монет 1, 2, 5 грошей відповідав 2013 року, а 10, 20, 50 грошей, а також 1 злотий нагадували монети 1995 року. На реверсі з’явився знак монетного двору Польщі під лівою лапою орла.

Купити обігові монети Польщі завжди можна в інтернет-магазині «Монітекс». Тут представлені предмети колекціонування для нумізматів-початківців та досвідчених колекціонерів.


Переглядів: 253
Поширень: 0