Патронатне виховання у Вінниці: допомога дітям та нові можливості для сімей

Спеціалісти служби у справах дітей міськради організували інформаційну акцію, під час якої поінформували вінничан про патронатне виховання.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

За словами заступника начальника служби у справах дітей Майї Бойко, патронатне виховання є формою підтримки, яка допомагає знизити стрес для дітей, що потрапили в складні життєві обставини. Така дитина не потрапляє до інтернату, а проживає в іншій родині. Для людей, які стають патронатними вихователями, це можливість поділитися своєю турботою та потенціалом. Окрім того, ця діяльність є оплачуваною.

«Патронатний вихователь щомісяця отримує 8 тисяч гривень, навіть на етапі, коли ще в родину не направили дитину. А при влаштуванні дитини в сім'ю вихователь отримує три мінімальних заробітних плати. Тобто, на сьогодні це 24 тисячі гривень, виплата якої гарантується державою», – розповідає Майя Бойко.

Стати патронатними вихователями можуть усі повнолітні громадяни, які не мають судимостей, інвалідностей, алкогольних чи наркотичних залежностей. Тобто, патронатним вихователем не може стати людина, яка перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами; була засуджена за кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин.

Крім того, при влаштуванні дитини в патронатну родину, для неї має бути облаштована окрема кімната. При цьому, не важливо є житло власним чи орендованим. Також в патронатній сім’ї не має бути власних дітей до трирічного віку, а в одну сім’ю мають бути влаштовані усі діти з родини, яка опинилась в складних життєвих обставинах. Тобто не можна розлучати братів та сестер.

«Тим часом поки малеча перебуває в новій родині, наші працівники працюють з її біологічними батьками, допомагаючи їм подолати ті життєві труднощі, в яких вони опинились, знайти роботу, розв'язувати інші проблеми, – каже Майя Бойко, додаючи, що фахівці служби до останнього працюють з проблемними сім’ями, аби не вилучати з них дітей. – Разом з тим, хочу додати, що той досвід патронату, який ми маємо в громаді, показує, що завдяки перебуванню в новій родині, діти часто розкриваються та змінюються на краще, вони мають успіхи в навчанні, відкривають для себе щось нове».

Наразі, згідно з законодавством, діти можуть перебувати в патронатній родині до шести місяців. Проте на час військового стану цей термін може бути продовжений.

Загальна кількість дітей, влаштованих до сім’ї патронатного вихователя, визначається наявністю умов для проживання, догляду, виховання та реабілітації кожної такої дитини, зазначених у договорі про умови запровадження патронату. Якщо ви бажаєте стати патронатним вихователем, звертайтеся за номером: 65-10-71



Переглядів: 101
Поширень: 0