На сторожі здоров’я: чим небезпечне запалення лімфовузлів та які симптоми на нього вказують

РЕКЛАМА

Клітини імунної системи людини (лімфоцити) знаходяться в лімфовузлах. Вони стоять на сторожі здоров’я, захищаючи організм від інфекцій, вірусів, бактерій, а також клітин, які є у злоякісних утвореннях. Та під впливом різних хвороб лімфатичні вузли починають збільшуватися — це називають лімфаденітом.

Таке запалення найлегше виявити в пахвових западинах та на шиї під час стандартної пальпації. Але їхнє збільшення може спостерігатись і в інших місцях на тілі, наприклад, у зоні паху. Розпочинати лікування лімфаденіту варто одразу, звернувшись у медичний заклад. У клініці «Оксфорд Медікал» прийом ведуть лікарі-терапевти вищої категорії, які зроблять обстеження та призначать лікування.

Симптоми та причини виникнення лімфаденіту

Розпізнати в себе запалення лімфатичних вузлів можна за такими ознаками:

  • вони збільшуються в розмірах — це можна відчути, торкаючись пальцями місць їхнього розташування;
  • там, де виникло запалення, шкіра стає значно теплішою;
  • шкіра червоніє;
  • місце запалення набрякає.

Розвиток хвороби веде до підвищення загальної температури тіла, людина може відчувати озноб, а також біль у місці запалення.

Причин появи лімфаденіту багато, але всі можна розділити на дві групи:

  • інфекційні — віруси, бактерії, грибки тощо;
  • неінфекційні — до переліку входять запальні процеси, які виникають в організмі як відповідь на потрапляння всередину нього якогось стороннього тіла або появу та розвиток пухлини.

Інфекційний лімфаденіт виникає, коли інфекція, спровокована різними хворобами (ГРВІ, туберкульозом, мононуклеозом тощо), переноситься до лімфовузлів із течією крові та лімфи.

Небезпеки лімфаденіту та методи його лікування

Лімфатична система в організмі людини виконує захисну функцію, не дозволяючи інфекціям та раковим клітинам поширюватися. Для цього вона має виробляти лімфоцити. Але якщо запалення виникає в лімфатичній системі, виконувати свою роботу в тілі вона вже не може.

Для імунної системи це важке випробування, тому краще одразу починати лікування. Залежно від ситуації воно передбачає призначення таких препаратів:

  • антибіотиків;
  • протизапальних;
  • знеболювальних.

Якщо впоратись із хворобою за допомогою медикаментів не вдається, доводиться робити операцію: хірург розкриває запалений лімфовузол і очищає його від гною. Це допомагає зупинити хворобу. Та щоби не допустити рецидиву, за перших ознак нового запалення лімфовузлів потрібно звертатися до сімейного лікаря.

Записуйтеся на прийом до терапевта в «Оксфорд Медікал» (телефоном або в чаті на сайті клініки) та отримуйте кваліфіковану допомогу.



Переглядів: 157
Поширень: 1