У Вінниці судили жінку, яка за гроші передавала росії інформацію про розташування ЗСУ

У Вінницькому міському суді Вінницької області розглянули клопотання обвинувачення щодо обрання запобіжного заходу для жінки, яку підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 114-2 Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області.

За даними слідства, уродженка Донецької області, яка через повномасштабне вторгнення рф переїхала до Вінницької області, передавала інформацію представникам рф. Підозрювана використовувала один із соціальних месенджерів для передачі даних про розташування Збройних Сил України, військової техніки, а також об’єктів критичної та промислової інфраструктури на території Донецької області. За це вона отримувала грошову винагороду.

При обранні запобіжного заходу слідчий суддя врахував обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.

За результатами судового розгляду, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення та застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Наразі тривають слідчі дії.

Довідково:

ч. 3 ст. 114-2 КК України –  Поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану або поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства (караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років).



Переглядів: 129
Поширень: 0