Сьогодні, 25 січня, День суперечливого одягу, а віряни згадують святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського, а також вшановують образ Божої Матері - ікону "Утамуй мої печалі". У народному календарі - Григоріїв день.
Яке сьогодні, 25 січня, свято
- День пам'яті святителя Григорія Богослова та ікони Божої Матері "Утамуй мої печалі" (церковне свято за новим стилем);
- День святої Тетяни Римської, а також день пам'яті святителя Сави, архієпископа Сербського (церковне свято за старим стилем);
- День суперечливого одягу;
- День спостереження за погодою;
- День протилежностей.
Народні прикмети на 25 січня
У народі 25 січня - свято Григорій-весноуказатель або Григорів день, здавна вважається сімейним, у цей час заведено ходити в гості до рідних і близьких. За його прикметами судять про погоду:
- який день до полудня - такою буде перша половина зими, що залишилася;
- якщо синиці співають - будуть морози;
- якщо сильний снігопад - до ранньої осені.
Заборони на 25 січня
У церковне свято 25 січня не слід лихословити, лаятися, бажати зла, ображати й ображатися. Церква не схвалює плітки, осуд, лінь, жадібність, заздрість, відчай. Не можна мстити, відмовляти тим, хто просить про допомогу.
За народними прикметами вважається, що цього дня не варто хвалитися своїми заслугами і добрими справами, особливо обережним цього дня потрібно бути зі словами, особливо поганими - сказане може збутися, також не варто ділитися планами.
Що можна робити 25 січня
До святителя Григорія звертаються у важкі моменти, просять зміцнити здоров'я і дух, допомогти у вихованні дітей, вважається, що святий сприяє фінансовому благополуччю тих, хто звик працювати. У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до Богородиці - перед іконою "Утамуй мої печалі" просять про своє здоров'я і здоров'я близьких, про можливість стати матір'ю.
Цього дня заведено таємно робити благі справи - все зроблене повернеться в більшому обсязі.
Хто сьогодні святкує День Ангела
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначає: Олександр, Дмитро, Анатолій, Степан, Василь, Григорій, Петро, Віталій.
За старим стилем іменини в: Макара, Петра, Сави, Тетяни.
Джерело: УНІАН, ТСН.