Правоохоронці викрили та притягнули до відповідальності групу осіб, які організували масштабну корупційну схему під час закупівлі армійських ліжок для Збройних Сил України.
Про це повідомили у відділі комунікації поліції Вінницької області.
Один зі столичних підприємців, що займається виробництвом меблів, вирішив незаконно збагатитися за рахунок державних закупівель. Він залучив до оборудки двох знайомих бізнесменів, з якими мав спільні господарські інтереси.
Відповідно до розробленого плану, підконтрольне підприємство повинно було постачати армійські ліжка за завищеною вартістю та під конкретні технічні вимоги. Начальник одного з відділів Міноборони у Вінницькій області, виступаючи співорганізатором, сприяв укладенню прямого неконкурентного договору без тендеру. Для реалізації схеми він залучив ще трьох своїх підлеглих, кожен з яких виконував окрему функцію.
У результаті оборудки державному бюджету було завдано збитків на суму близько 4,3 мільйона гривень. Крім того, зловмисники планували повторну закупівлю ще 1000 ліжок шляхом проведення відкритих торгів, але на умовах, які б надавали перевагу підконтрольному правопорушникам товариству. Ці дії могли б завдати держбюджету ще понад 1 300 000 грн, проте спільникам не вдалося здійснити задумане.
Обвинувачення та покарання
За процесуальним керівництвом Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону слідчі обласного главку скерували до суду обвинувальний акт відносно учасників організованої групи:
- 40-річному начальнику одного з відділів Міноборони, що дислокується на Вінниччині пред'явлено обвинувачення за ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (Організація розтрати та розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій організованою групою, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі) та ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Незакінчений замах на організацію розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі);
- 69-річному уповноваженому з питань проведення державних закупівель, 41-річній начальниці фінансово-економічного відділення – головній бухгалтерці, 52-річному заступнику начальника одного з відділів Міноборони – головному інженеру, пред'явлено обвинувачення за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (Пособництво у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені організованою групою, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі) та ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Пособництво у незакінченому замаху на розтрату чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі);
- 33-річному організатору пред'явлено обвинувачення за ч. 3, 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Організація розтрати та пособництво розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі);
- 33-річному директору підконтрольного підприємства та 33-річному пособнику за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Пособництво у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі).
Санкція інкримінованих статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Оперативний супровід здійснювали співробітники Управління СБУ у Вінницькій області.