Сьогодні Вінниця прощається з двома оборонцями України. Олександр Козенюк та Юрій Сіроштан були вірні військовій присязі та віддали свої життя у боротьбі за свободу та незалежність рідної землі. Про це інформують на сайті Вінницької міської ради.
Олександр Козенюк: його рішучість надихала
Олександр Козенюк воював із позивним «Італієць», який обрав за назвою країни, де працював останні десятиліття перед повномасштабним російським вторгненням. Стати на захист рідної землі – було свідомим рішенням Олександра. Він мобілізувався до війська минулої весни. Боровся з ворогом у складі мінометного взводу 152-ї окремої єгерської бригади на донецькому напрямку. Загинув 29 січня під час виконання бойового завдання поблизу селища Котлине Покровського району. Воїну було 54 роки.
Про Олександра розповів рідний брат Володимир, який разом зі своїм сином та похресником також добровільно пішов боронити країну. На жаль, сьогодні чоловік вже не може воювати через травму, отриману під час військової служби, втім, переконує, якби можна було повернутися назад – нічого б у житті не змінив і вчинив би так само.
«У цьому ми з братом були схожі. Втім, за наполегливістю Олександр міг би дати мені фори, хоч і був на кілька років молодшим, – каже брат загиблого Героя. – Він нізащо не хотів пересиджувати в Італії, де пропрацював 20 років, часи, коли Україна бореться за власну свободу. Був надзвичайно відповідальним та сильним духом».
Народився Олександр Козенюк 26 жовтня 1970 року у Вінниці. Після навчання у 15-й школі опанував професію в училищі при авіаційному заводі, відслужив в армії. Створив сім’ю та разом із дружиною виростив двох синів.
«Олександр був турботливою та лагідною людиною. Для рідних і близьких не жалів нічого, міг поділитися останнім, завжди йшов назустріч, – розповідає дружина Небесного Воїна Лариса. – Єдине, шкодував, що не дочекався ще онуків. Дуже хотів побачити продовження нашого роду…»
- Церемонія прощання з Олександром Козенюком розпочнеться о 9.30.
- Траурна процесія рухатиметься за маршрутом: вул. Є. Коновальця – вул. Д. Нечая – вул. Соборна.
- о 10.00 - панахида у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.
- Чин поховання воїна відбудеться об 11.00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Юрій Сіроштан: Професіонал та Людина з великої літери
Юрій Сіроштан долучився до захисту Батьківщини торік у червні. Був штаб-сержантом у 154-й окремій механізованій бригаді. Загинув під час виконання бойового завдання 1 лютого поблизу села Захарівка Вовчанської міської громади Харківської області. Воїну навічно залишилося 52 роки.
Народився Юрій Сіроштан 26 червня 1972 року у селі Чагів на Оратівщині, де проминуло його дитинство. Змалечку захоплювався технікою, тож після закінчення школи обрав професійне училище у Києві, де вивчився на тракториста-машиніста. Все життя працював у Вінниці водієм. У його трудовій біографії були і Вінницяоблводоканал, і тривала робота у сфері пасажирських перевезень на маршрутних рейсах, і у приватній торговельній компанії.
Друзі та колеги згадують Юрія як людину надзвичайної доброти та професіонала з великої літери.
«Юрій був щедро наділений талантом людяності та велетенським палким серцем. Він умів підбадьорити та підтримати як ніхто інший. За ним йшли, на нього рівнялися, його поважали, цінували та любили», – зазначають друзі.
У Юрія залишилась дружина та двоє дітей.
«Він ніколи не сидів без діла. Завжди був за кермом або щось лагодив чи майстрував. Автомобілі захоплювали його сповна. Втім, більше за них любив людей – свою родину, близьких, друзів. Юрій навчив дітей усього, що вмів сам. Син навіть, наслідуючи батька, опанував професію слюсаря, – розповіла дружина загиблого Захисника Наталія. – Востаннє я з донькою бачили Юрія, коли проводжали на війну. Ніколи не забудемо його посмішку, якою він намагався нас підбадьорити. Казав, що обов’язково повернеться і ми здійснимо нашу давню мрію – проведемо спільну відпустку в Карпатах…»
- Церемонія прощання з Юрієм Сіроштаном розпочнеться о 10.00 за адресою: вул. Генерала Арабея, 1 (Vip-зала ритуальної служби).
- Поховають воїна на кладовищі у селі Чагів.
Щирі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Героям!
Читайте також:
З російського полону вдалось повернути чотирьох вінничан: подробиці
В одній з військових частин Вінниччини облаштували сучасний лазне-пральний комплекс