Магнітна буря 17 лютого: що варто знати та як уберегтися від її впливу

Магнітні бурі можуть впливати на самопочуття людей, викликаючи головний біль, втому, перепади настрою та навіть проблеми з серцево-судинною системою. Окрім цього, потужні бурі можуть спричинити збої у роботі засобів зв’язку та електронних пристроїв.

Про це пише видання РБК-Україна.

Чому виникають магнітні бурі

Основна причина магнітних бур – це спалахи на Сонці, під час яких у космос викидаються потоки заряджених частинок. Взаємодіючи з магнітосферою Землі, вони викликають геомагнітні збурення, що й впливають на живі організми та техніку.

Як магнітні бурі впливають на людину

Вчені щороку досліджують вплив магнітних бур на людський організм. Деякі дослідження підтверджують, що в дні підвищеної геомагнітної активності люди частіше звертаються до лікарів зі скаргами на погіршення здоров’я.

Серед найпоширеніших симптомів:

  • головний біль, мігрень;
  • слабкість, втома, сонливість удень;
  • зниження концентрації та працездатності;
  • нудота, запаморочення;
  • дратівливість, тривожність, депресивні стани;
  • порушення сну;
  • біль у м’язах, проблеми із серцево-судинною системою.

Прогноз магнітних бур

За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), 17 лютого 2025 року очікується помірна магнітна буря (К-індекс 4). Вона може спричинити дискомфорт у метеочутливих людей, тому варто уважно слідкувати за своїм самопочуттям.

Експерти попереджають, що прогнози магнітних бур не є остаточними, адже сонячна активність може змінюватися кілька разів на добу. Тому рекомендується стежити за оновленнями геомагнітної ситуації та за необхідності коригувати свій режим дня.

Читайте також:

Вдруге за місяць: біля Полтави знову стався землетрус

Сонячне затемнення 2025 року: чи зможуть побачити явище в Україні



Переглядів: 2958
Поширень: 0