На Вінниччині доглядають одну з найбільших популяцій червонокнижних зубрів

Зубр європейський – один із найвеличніших мешканців українських лісів, занесений до Червоної книги України. На Вінниччині в угіддях Вінницького надлісництва працівники ДП "Ліси України" охороняють та доглядають за однією з найбільших популяцій цих тварин у країні.

Про це повідомляють на сторінці Філіі "Центральний лісовий офіс".

Зубри Вінниччини: історія та зростання популяції

На території площею 12 тисяч гектарів нині мешкає 132 зубри. Щороку їх чисельність збільшується – лише за минулий рік у стаді народилося 13 телят. Водночас природний відбір дається взнаки: 5 тварин загинули від фізіологічного старіння.

Історія зубрів на Вінниччині розпочалася ще наприкінці 1970-х років. Тоді місцеві лісівники завезли цих тварин із Волині, випустивши у ліс чотирьох самок і двох самців. Сприятливі умови та великий ареал проживання сприяли тому, що зубри добре адаптувалися і поступово розмножилися.

Як доглядають за зубрами

Для збереження популяції та забезпечення тварин кормами в угіддях надлісництва створено спеціальну інфраструктуру:

  • підгодівельні майданчики;
  • солонці;
  • облаштовані водопої.

На зимовий період єгері заготовили:

  • 120 тонн сіна;
  • 20 тонн буряків;
  • 20 тонн зернових (кукурудза та ячмінь);
  • 3 тонни солі.

Лісівники щодня наповнюють годівниці кормами, а також слідкують за станом тварин за допомогою фотопасток. Це дозволяє спостерігати за їхньою поведінкою та вчасно реагувати на можливі проблеми.

"Охорона популяції зубрів - повністю дотаційний напрям. ДП "Ліси України" розуміє важливість збереження цих червонокнижних велетнів тож готове забезпечувати якісну підгодівлю та захист від браконьєрів. Для утримання і охорони поголівʼя зубрів європейських та інших диких тварин підприємство витрачає виключно зароблені кошти і ніяким чином не задіює для цього держбюджет"

Читайте також:

Унікальне стадо диких корів у Чорнобильській зоні: як вони виживають без людей

Чотирилапі рятувальники Вінниці: як працюють службові собаки ДСНС



Переглядів: 463
Поширень: 0