Помічники ветеранів: як колишні бійці допомагають побратимам повернутися до цивільного життя

У Вінниці вже третій рік працюють фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Їхня місія – підтримка Захисників та їхніх сімей у процесі адаптації після військової служби. За минулий рік вони допомогли майже трьом тисячам людей, надавши близько 40 тисяч послуг, а від початку 2025 року до них уже звернулися 337 військовослужбовців та членів їхніх родин. Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Одним із тих, кому допомогли помічники ветеранів, є Сергій. Він добровільно пішов на фронт у березні 2022 року, служив стрільцем-санітаром у 60-й бригаді 97-го батальйону. Під час штурму на Херсонщині отримав поранення під мінометним обстрілом, внаслідок якого втратив ногу.

«Коли оформляв документи, то починав саме звідси – з помічників ветеранів. Познайомився з побратимами, які тут працюють, вони мені все підказували, куди звернутися, які документи потрібні. Свої завжди впізнають і допоможуть своїм», – розповідає Сергій.

Ще один ветеран, Сергій Колумбет, звернувся до фахівців із супроводу ветеранів, аби дізнатися про супровід та пільги на комунальні послуги. Він воював ще з 2014 року, брав участь у боях поблизу Донецького аеропорту, а після звільнення зі служби займався сільським господарством. Однак у 2022 році повернувся до війська і воював у складі 79-ї десантно-штурмової бригади. Під час боїв у районі Мар’їнки отримав поранення і втратив ногу.

«Коли повернувся до Вінниці, постало питання оформлення статусу, інвалідності та інших документів, тож я звернувся до фахівців із супроводу. Мене тут прийняли як друга, адже самі фахівці теж мають бойовий досвід. Досить складно повертатися до цивільного життя після служби. Є багато змін, які треба врахувати. Проте помічникам ветеранів можна довіритися та розказати те, що не можеш розказати мамі, дружині, родині. Це ті люди, з якими можна бути на сто відсотків відвертим», – ділиться Сергій Колумбет.

Наразі у Вінниці працює 11 фахівців із супроводу ветеранів, очолює «Сервісний офіс у справах ветеранів» Михайло Кузнецов – полковник із 30-річним досвідом військової служби.

«Ми працюємо за принципом “рівний – рівному”. Всі наші фахівці самі є ветеранами війни або членами їхніх родин. Ми пройшли шлях повернення до цивільного життя і знаємо, наскільки це непросто. Тому наша мета – допомогти іншим ветеранам адаптуватися. Ми консультуємо, розповідаємо про муніципальні та державні пільги, гранти, ваучерні програми на навчання, працевлаштування та багато іншого», – зазначає Михайло Кузнецов.

Фахівці із супроводу ветеранів приймають громадян у трьох Прозорих офісах соціального спрямування Вінниці за адресами:

  • просп. Космонавтів, 30 (другий поверх);
  • вул. Замостянська, 7;
  • вул. Брацлавська, 85.

До них можна звернутися за консультацією щодо оформлення статусу учасника бойових дій, пенсій, довідок, пільг, інвалідності та інших важливих питань.

Читайте також:

У Вінниці відбувся форум про бізнес та інновації: які рішення пропонують експерти

На Вінниччині нетверезі водії пропонували хабарі поліції: яке покарання їм загрожує



Переглядів: 348
Поширень: 0