У березні на Вінниччині зросла кількість випадків сказу: хворобу виявили навіть у борсука

У березні 2025 року на території Вінницької області було лабораторно підтверджено 9 випадків сказу у тварин, що викликає серйозне занепокоєння серед місцевих жителів. Інформацію про це надав Вінницький обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України.

Найбільше випадків було зафіксовано у Хмільницькому районі, де сказ виявлено у двох собак, лисиці та кота. Також підтверджено хворобу у борсука у Вінницькому районі, лисиці в Могилів-Подільському, собаки в Гайсинському районі та кота і собаки в Жмеринському районі.

Захворювання, яке передається через укуси або подряпини інфікованих тварин, є смертельно небезпечним для людей. У березні внаслідок нападів тварин до медичних установ Вінниччини звернулося 367 осіб, що на 1,7 разів більше, ніж у лютому, коли цей показник становив 213 осіб. Враховуючи таку ситуацію, важливо дотримуватись основних правил безпеки:

  • Уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами.

  • У разі укусу, подряпини чи обслинення негайно промити рану теплою водою з милом.

  • Терміново звертатися до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення.

Як вберегтися від сказу?
Сказ передається через слину інфікованих тварин і може стати смертельним, якщо не розпочати своєчасне лікування. Тому важливо пам'ятати, що при підозрі на контакт із зараженою твариною необхідно звертатися до лікаря без зволікань.

Населення області повинно бути особливо уважним до здоров’я своїх домашніх тварин, а також до поведінки диких тварин. Якщо ви помітили незвичайну агресію чи зміни в поведінці тварини, негайно звертайтеся до ветеринарів або місцевих органів контролю.

Читайте також:

Весняні мелодії лісу: як птахи допомагають у збереженні екосистеми

У Карпатах з’явився "єдиноріг": у лісах Бойківщини помітили незвичну тварину



Переглядів: 229
Поширень: 0