У час нестабільності дедалі більше українців цікавляться можливістю добровільної сплати ЄСВ.
Такий механізм дозволяє "купити" відсутній страховий стаж або збільшити пенсійний коефіцієнт для розрахунку майбутньої пенсії.
Як пояснюють експерти, оформити добровільні внески може будь-хто — навіть ті, хто офіційно працевлаштований, але хоче підвищити свої майбутні виплати.
Якщо є можливість і довіра до держави, можна самостійно сплачувати страхові внески, — радить експерт тим, чия зайнятість є неофіційною.
Внески можна робити як за поточний період, так і за минулі роки, коли не було офіційної роботи.
Самостійно доплачуючи за себе, українець може «купити» відсутній страховий стаж або підвищити свій пенсійний коефіцієнт (заработок). По суті, це інвестиція в майбутню пенсію: заплативши зараз, ви або закриваєте прогалини в трудовій біографії, або збільшуєте базу для розрахунку виплат, — пояснюють фахівці.
Причому стаж можна купувати як наперед (щомісячно сплачувати внески за поточні періоди без офіційної роботи), так і заднім числом — разово докупити роки, яких не вистачає для виходу на пенсію в 60 років.
Сьогодні укласти договір із Пенсійним фондом можна онлайн — через портал електронних послуг. Уряд також планує додати цю функцію до застосунку "Дія". Розмір внесків — не фіксований: мінімальна сума орієнтується на мінімальний ЄСВ (близько 1760 грн на місяць), але можна платити й більше.
Такий підхід особливо актуальний у період війни, коли багато людей працюють неофіційно, а стаж втрачається.
Читайте також:
Податкова спростувала інформацію про штрафи за продаж власних речей через Інтернет
Нацбанк скасував ліміт у 150 тисяч гривень на перекази між картами