Медичні працівники муніципальних лікарень Вінниці за підтримки міської ради систематично підвищують свій професійний рівень, щоб забезпечити надання якісних та сучасних медичних послуг. Нещодавно на базі Вінницької міської клінічної лікарні №1 відбувся дводенний навчальний курс з тактичного застосування ультразвуку – TUSC-UA Course.
Ця програма навчання була розроблена на основі десятирічного досвіду команди Mehad, з якою плідно співпрацюють медичні заклади міста. Участь у курсі взяли лікарі багатопрофільного відділення функціональної та променевої діагностики, відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а також клінічного інфекційного відділення з гепатологічним центром.
Програма навчання охоплювала широкий спектр застосування ультразвукової діагностики, включаючи УЗД органів черевної порожнини, легень, кісток, м’яких тканин, серця та судин. Особливу увагу було приділено оволодінню навичками швидкої тактичної ультразвукової діагностики за міжнародним протоколом FAST (Focused Assessment with Sonography for Trauma).
Завідувачка відділення та лікарка з УЗД Ольга Новаковська підкреслила важливість отриманих знань, особливо в умовах воєнного часу:
«Тактичний ультразвук за лічені хвилини дозволяє виявити стани, що несуть загрозу життю. Завдяки цьому навчанню, при масовому надходженні пацієнтів, лікарі зможуть оперативно встановити діагноз, виявити тих, хто потребує невідкладної допомоги, та визначити її обсяг».
Варто зазначити, що протокол FAST є широко визнаним у світовій медичній практиці та демонструє високу діагностичну цінність, сягаючи 94-96%.
Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш наголосив на стратегічній важливості постійного професійного розвитку медичних працівників:
«Постійне вдосконалення знань наших медиків – це пряма інвестиція в безпеку та здоров’я мешканців громади. Саме завдяки таким навчанням наші лікарі будуть готові ефективно діяти в найскладніших ситуаціях та рятувати людські життя».
Читайте також:
Вінницька психоневрологічна лікарня отримала сучасний реанімобіль для порятунку життів
Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб передав ще 200 FPV-дронів для військових