Міль приносить чимало проблем, бо може зіпсувати улюблений одяг у шафах чи сипучі продукти на кухні. Однак її можна швидко та просто позбутися, треба лише знати, як це зробити.
Якщо ви помітили у своєму помешканні міль, треба знайти її «гнізда» і знищити, щоб вона не плодилася. Такі місця легко виявити, там будуть білі чи кремові личинки. За допомогою пилососа необхідно зібрати всі личинки та ретельно вимити шафи для одягу й полиці на кухні. Лише після прибирання можна застосовувати засоби, які відлякуватимуть міль.
Які найкращі народні методи для боротьби з міллю.
-
Ефірна олія ялиці й лаванди. Вовняна міль не любить цього запаху. Можна розкласти у шафах ватяні диски, просочені цими оліями, щоб міль не залітала туди.
-
Квіти лаванди. Для відлякування молі необхідно покласти кілька гілочок лаванди у марлю та розмістити в місцях, де може заводитися шкідник.
-
Апельсинові та мандаринові шкірки виділяють ефірні олії з різким запахом, якого боїться міль. Шкірки треба покласти в шафи для одягу та на кухні, де зберігаються сипучі продукти.
-
Часник. Міль не переносить запах цього овоча. Якщо часник покласти на кухонні полиці, комаха оминатиме їх десятою дорогою.
-
Пижма. Цією рослиною ще користувалися наші предки, щоб вивести міль зі своєї оселі. Достатньо покласти гілочки рослини в шафах для одягу та на кухонних полицях — і можна назавжди забути про шкідника.
-
Гвоздика й запашний перець. Пряний запах також відлякує міль. Можна розкласти ці спеції у пакетиках по всьому будинку — і міль покине його назавжди.
-
Господарське мило. Міль не виносить лужні сполуки, тому варто покласти по шматочку мила у шафи, аби шкідник оминав їх.
-
Нафталін чи порожні флакони з-під парфумів. Ці засоби також відлякуватимуть міль з вашого помешкання.
Читайте також:
У Вінниці тимчасово обмежать рух транспорту на мосту через Південний Буг: деталі
У Вінницькому Хуторі та Щітках відбудуться великі толоки: як долучитись