На початку року Міністерство оборони повідомило, що серед найзатребуваніших у війську є спеціальності операторів БпЛА, водіїв і стрільців. Дещо менш популярними залишаються штабні посади, артилерійські підрозділи, військові медики та фахівці у сфері зв’язку й кібербезпеки. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.

«Полтавська думка» пише, що ці дані базуються на інформації з центрів рекрутингу, які функціонують ще недовго – перший з них відкрився у Львові лише в лютому 2024 року. У той час як у територіальних центрах комплектування набір за контрактом триває вже протягом тривалого періоду. Як зазначає Владислав Дубовик, наразі ЗСУ активно шукає кадри як на передові, так і на тилові посади – у сфері логістики, технічного забезпечення та інших допоміжних напрямках.

Він також наголошує, що наразі найбільший кадровий дефіцит спостерігається саме серед піхотинців. Адже охочих стати водіями або працювати з дронами більше, ніж тих, хто хоче займати бойові позиції стрільців або гранатометників. Також є потреба у медперсоналі – як на передовій, так і в тилу.

«В ідеалі потрібна медична освіта, але можна пройти медичні курси. Це теж зараховується, а потім піти на медика. Для цього потрібен час і навчання. Тому навчальні центри підготовлюють спеціалістів. Тобто було б бажання, адже посад вистачає», – зазначає заступник начальника відділу рекрутингу.

За його словами, нові добровольці з’являються постійно, хоч їх кількість може коливатися. Найчастіше до лав ЗСУ приєднуються молоді люди, мотивовані захищати державу. Їх також приваблюють матеріальні та соціальні гарантії.

Щоб отримати консультацію щодо наявних вакансій, слід звернутися до рекрутерів територіального центру комплектування за телефоном гарячої лінії: 095 815 37 86. Далі – особиста зустріч, де кандидат може озвучити свої побажання. Після вибору напрямку служби та частини необхідно пройти медичну комісію. Якщо кандидат успішно долає медичний, психологічний та фізичний відбір, йому повідомляють дату відправлення до навчального центру.

«Ми супроводжуємо людей до початку навчання. Після завершення підготовки, згідно з новими правилами, бійця направляють саме до тієї частини, з якою він мав домовленість. Навчання відбувається за стандартами НАТО: спочатку 45 днів базової військової підготовки, потім – спеціалізоване навчання. Це може проходити як в Україні, так і за кордоном, де акцент робиться на фізичній підготовці, стрільбі та тактичних навичках», – розповідає Дубовик.

Він додає, що рівень складності підготовки залежить від обраної спеціальності. Наприклад, навчання для десантників чи морських піхотинців є більш інтенсивним.

Буває, що кандидати змінюють своє рішення щодо підписання контракту. Але, за словами Дубовика, рекрутери завжди готові враховувати обставини та за потреби навіть відкласти відправлення.


Переглядів: 59
Поширень: 0