Указом Президента України за особисту мужність та самовіддане служіння нашого земляка, капітана медичної служби Олега Раковського, нагороджено медаллю «За військову службу Україні». Ця висока відзнака стала визнанням його героїзму та неоціненного внеску у захист територіальної цілісності країни в лавах 23-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ. Про це повідомляє видання "Калинівка City".
Перша лінія порятунку: робота в стабілізаційному пункті
Капітан медичної служби Олег Раковський обіймає посаду начальника евакуаційного відділення медичної роти. Разом зі своїми бойовими побратимами він щодня рятує життя поранених бійців в одному з найважливіших місць – стабілізаційному пункті. Саме сюди, одразу після евакуації з передової, потрапляють воїни, які потребують невідкладної медичної допомоги.
"Стабілізаційний пункт – це перша точка, де пацієнт після поранення на лінії зіткнення стикається з серйознішою медициною, ніж в евакуаційному транспорті, – розповідає Олег Раковський про особливості своєї роботи. – Тут медики надають медичну допомогу, необхідну для стабілізації пацієнта, покращення його стану, нормалізації життєвих показників, готують пацієнтів до евакуації для продовження лікування."
Несподіваний поворот долі: від спорту до медицини
До повномасштабного вторгнення Олег Раковський працював у відомій онкологічній клініці. Його шлях до військової медицини був не зовсім прямим. Після закінчення з відзнакою Калинівського технологічного технікуму він планував пов’язати своє життя зі спортом та реабілітацією спортсменів, маючи намір вступити до Національного університету фізичного виховання і спорту. Проте доля склалася інакше, і Олег став студентом Національного медичного університету імені О.Богомольця.
Згодом, після шести років навчання, він продовжив свою медичну освіту в Українській військово-медичній академії. Ще під час вступу до академії Олег продемонстрував свою готовність служити Батьківщині, без вагань відповівши на запитання про можливу службу в зоні АТО. І вже через три роки, одразу після закінчення академії, його направили на схід України, до військового шпиталю в Сіверськодонецьку.
Сімейний фронт: коли воюють рідні
Після завершення першого контракту Олег повернувся до цивільної медицини, але повномасштабне вторгнення росії знову покликало його на захист країни. Він не єдиний у своїй родині, хто став на захист України. Спочатку до лав 59-ї окремої мотопіхотної бригади став його батько, Ігор Раковський. А згодом, у квітні 2023 року, до війська приєднався і сам Олег, який вже два роки рятує життя побратимів на передовій. З осені 2024 року його брат Андрій Раковський також стримує ворожу агресію у лавах 18-ї бригади Національної гвардії України.
Досвід, що рятує життя
Ще навчаючись на старших курсах медичного університету, Олег Раковський набував цінного практичного досвіду, працюючи в одній з київських лікарень та під час канікул у реанімаційному відділенні Калинівської районної лікарні. Він з вдячністю згадує своїх наставників, лікарів Віктора Барчишена та Ігоря Левченка, чиї знання та вміння сьогодні допомагають йому рятувати життя українських воїнів.
"Олег виконує весь спектр медичних завдань, – відзначають його колеги з 23-ї окремої механізованої бригади. – Якось разом з анестезистом провів наркоз важкопораненому з черепно-мозковою травмою, інтубував його, виконав кілька анестезіологічних маніпуляцій і зміг утримати пацієнта живим до прибуття анестезіолога. Це лише один з епізодів важкої, але такої важливої, роботи військового медика."
Самовіддана праця Олега Раковського вже була відзначена командуванням Сухопутних військ хрестом «Честь і слава». А тепер його героїзм та відданість військовій справі відзначені високою державною нагородою – медаллю «За військову службу Україні», що є заслуженим визнанням його мужності та професіоналізму на передовій боротьби за свободу та незалежність України