«Під руку – до аптеки, лікарні й ринку»: як у Вінниці допомагають людям, які бачать світ у темряві

На базі Вінницького територіального центру функціонує служба супроводу для людей з інвалідністю по зору І групи. Соціальні працівники допомагають вінничанам з порушеннями зору пересуватись до медичних закладів, аптек, магазинів, адміністративних установ тощо. Це приклад справжньої реалізації безбар’єрності — коли місто дбає про комфорт і безпеку пересування для всіх мешканців, зокрема й тих, хто бачить навколишній світ світ у темряві.

Про це інформує Вінницька міська рада.

«У Вінницький громаді при міському територіальному центрі соціального обслуговування діє служба супроводу людей з інвалідністю по зору І групи. Скористатися нею можуть не тільки ті, хто перебуває на обліку у закладі, а й усі вінничани та ВПО, що потребують такої послуги та мають відповідні показання. Соціальний робітник допомагає людям дістатися до лікарень, магазинів, аптек, банківських та адміністративних установ, розв'язати побутові питання. За І квартал 2025 року цією послугою скористалося 78 осіб», – зазначає директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Микола Романовський через захворювання очей – глаукому – у підлітковому віці втратив зір. Чоловік 40 років працював у майстернях УТОС. Проживає разом із дружиною, яка також має інвалідністю по зору.

«Службою супроводу я користуюся один-два рази на тиждень, виходячи з потреби. Мені допомагають дістатися у будь-який район міста, куди потрібно: це і магазини, аптеки, базар, Прозорий офіс. Без служби супроводу було б набагато складніше дістатися кудись, особливо якщо це далеко від місця проживання та передбачає проїзд у громадському транспорті. Людині з інвалідністю по зору це важко. А соцробітник іде поряд з нами, під руку, підказує, що треба», – розповідає Микола Романовський.

Таких, як Микола Григорович, у соцробітниці Терцентру Ірини Ставничук – 44 людини. Всі вони перебувають на супроводі. По три людини пані Ірина встигає навідати за день та з кожним сходити по його справах.

«Найчастіше, звісно, підопічні просять піти саме по магазинах або на ринок. Я допомагаю не тільки купити, але й обрати якісний товар, подивитись строк придатності, щоб продукт був свіжий. Усе це дуже відповідально. Коли йдемо вулицею, завжди звертаю увагу, кажу про калюжі на шляху чи сходинки. Треба бути уважним, адже відповідаю за людину», – ділиться соцробітниця Ірина.

За словами пані Ірини, вінничани завжди поступаються місцем, пропускають у черзі, коли бачать, що прямує людина з порушенням зору.

Щоб скористатися послугою супроводу людей з інвалідністю І групи по зору, звертайтеся до Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування: Соборна, 50 (каб. 101) або за номером телефону (0432) 67-07-09.

Нагадаємо, з 19 по 25 травня 2025 року в Україні триває Національний тиждень безбар’єрності в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Читайте також:

У Дії з’явиться ШІ-асистент: бета-тест стартує вже в червні

Вінниця без бар’єрів: як місто створює доступний простір для кожного



Переглядів: 241
Поширень: 0