У Вінниці школярі створили обереги для військових і дізналися, як будувати суспільство без бар’єрів (фото)

Формувати культуру безбар’єрності варто з раннього дитинства – переконані у вінницькому ліцеї №6. Адже лише так можна побудувати гармонійне суспільство, у якому панують повага, розуміння й прийняття різноманіття.

Про це інформує Вінницька міська рада.

До закладу завітала добра знайома ліцею – голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна. У межах Національного тижня безбар’єрності вона поспілкувалась з учнями про важливість доступності не лише у фізичному, а й у соціальному вимірі.

Зустріч завершилася майстер-класом, під час якого школярі разом із педагогами виготовляли ляльки-мотанки – національні обереги. Згодом ці вироби разом з іншими подарунками передадуть українським військовим на фронт.

Людмила Нецкіна розповідає, що завжди радо відгукується на запрошення ліцею №6 відвідати різноманітні заходи, оскільки тут панує особлива атмосфера: створено простір насправді рівних можливостей, в якому враховуються інтереси кожного, хто переступає поріг.

«Сьогодні в межах Національного тижня безбар’єрності будемо говорити, як коректно та правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю, не відокремлюючи в якусь соціальну групу, тому що вони такі ж, як інші. Просто є певні моменти, на які потрібно звертати увагу, – розповіла Людмила Нецкіна. – Що ж до Вінниці, то вона є одним із найбезбар’єрніших міст. Це зазначають як багато експертів на рівні міністерств, так і представників різних громад, які просто до нас приїжджають. У плані адаптації середовища для людей з інвалідністю у нашому місті дуже багато робиться, але потрібно не забувати й про правильність побудови комунікації із ними. Запам’ятайте, в жодному разі не можна жаліти, співчувати чи надміру опікати. Адже інвалідність – не хвороба, а соціальний статус. На жаль, через російську агресію кількість людей в Україні із таким статусом щороку зростає – це передусім наші Захисники, які повертаються з війни. Вони так само прагнуть бути корисними громаді, навчатися та саморозвиватися».

Власне у ліцеї №6 для цього створені всі умови. Зокрема, він є одним із небагатьох навчальних закладів міста, де встановлено ліфт. Також відповідно до потреб інклюзивності облаштовано не лише вхід до будинку, а й простір всередині школи: від коридорів до вбиралень. Тож учні можуть вільно пересуватися, здобувати знання, розвиватися та соціалізуватися.

«Наш заклад був першим, який понад десятиліття тому почав приймати діток, котрі перебували на інклюзивній формі навчання. Тоді у нас було побудовано пандус, через два роки – ліфт. Пізніше для цієї категорії учнів створили вже своїми силами кімнату для релаксації, яка на сьогодні відіграє роль своєрідного навчального центру, – розповідає директорка КЗ «Вінницький ліцей №6» Наталія Тітова. – Втім, найголовніше у нашій роботі те, що ми шукаємо шляхи, які допомагають дійти до кожної дитини, розкритися їй як особистості, сформувати певні життєві компетенції. Вони є активними учасниками як освітнього процесу, так і позакласних заходів. Така співпраця стає уроком формування духовності, естетичної культури та людяності для всіх, хто знаходиться поруч».

За щирим спілкуванням та майстер-класом час минав непомітно. І ось уже в руках дев’ятикласників, які взяли участь у події, почали з’являтися перші ляльки-мотанки. Їх виготовляли у патріотичних кольорах для наших оборонців під наставництвом соціальної педагогині та психологині ліцею. Працювали натхненно, наповнюючи оберіг власними теплом та побажаннями.

Серед тих, хто взявся за справу був й Іван Дикун. Хлопчик каже: те, що користується кріслом колісним, у школі навіть не відчуває. Тут він особливий лише завдяки своїм здібностям та вмінням, має багато друзів та щодня з радістю йде до школи. А наразі він надзвичайно втішений з того, що його лялька-мотанка потрапить до рук когось із наших оборонців.

«Хочу, щоб вона оберігала воїна від усього лиха та, щоб Янголи-охоронці допомагали нам скоріше наблизити Перемогу», – каже Іван.

Зазначимо, з 19 по 25 травня 2025 року в Україні триває Національний тиждень безбар’єрності в межах Стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Його мета – сформувати суспільство рівних можливостей, де кожен, незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин, має доступ до якісного життя, послуг і самореалізації.

Читайте також:

У Вінниці розповіли, як допомагають людям з інвалідністю знайти роботу

У Вінниці затвердили перший комплексний безбар’єрний маршрут: що відомо



Переглядів: 270
Поширень: 0