Жінка з Вінницького району захворіла на малярію: що відомо

Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб 14 травня 2025 року отримав екстрене повідомлення від КНП «Немирівська міська лікарня» про підозру на малярію у жінки з Вінницького району. Після дослідження аналізів крові фахівцями паразитологічної лабораторії було підтверджено діагноз — малярія, спричинена збудником Plasmodium falciparum.

Діагноз підтвердили також у референс-лабораторії діагностики туберкульозу, бактеріологічних, паразитологічних та особливо небезпечних патогенів ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

За результатами лабораторного дослідження лікар-паразитолог ОЦКПХ провів епідеміологічне розслідування, під час якого з'ясували, що жінка перебувала на острові Занзібар — регіоні з високим ризиком зараження малярією. Пацієнтці надали консультації та рекомендації щодо подальшого лікування.

Наразі хвору госпіталізували у профільний медичний заклад Вінницької області, де вона проходить відповідне лікування. Її стан задовільний.

Що потрібно знати про малярію

Малярія — це інфекційне захворювання, яке передається через укуси комарів роду Anopheles. В Україні не зафіксовано випадків місцевої передачі малярії, проте щорічно реєструються завезені випадки інфікування від подорожуючих.

Симптоми малярії зазвичай проявляються через 10–15 днів після укусу. До них належать:

  • лихоманка з циклічним характером,
  • пітливість і озноб,
  • головний біль,
  • м’язовий біль,
  • нудота,
  • блювання,
  • слабкість.

Без своєчасного специфічного лікування малярія може призвести до серйозних ускладнень, таких як церебральна малярія, анемія, дихальна недостатність, і навіть смерть. Особливо вразливими є діти, вагітні жінки та особи з ослабленим імунітетом.

Читайте також:

У Вінниці іноземні експерти провели навчальний курс з мікрохірургії та боротьби з фантомним болем



Переглядів: 275
Поширень: 0