На вході до ветеранського простору «Побратим» почали встановлювати підйомники для людей з інвалідністю

У Вінниці активно тривають роботи з облаштування комунального закладу «Ветеранський простір «Побратим», який незабаром стане центром підтримки та надання послуг для ветеранів, військовослужбовців, їхніх сімей та родин полеглих. Особлива увага приділяється створенню безбар'єрного доступу, що є ключовою вимогою для таких закладів. Наразі розпочався монтаж підйомників для людей з інвалідністю, людей старшого віку та батьків з дитячими візочками, інформує Вінницька міська рада.

Директор департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Денис Мазуренко зазначає, що будівля, в якій розміститься «Побратим», була зведена в часи, коли питання доступності не розглядалися.

«Внаслідок цього, під час облаштування приміщення, зіштовхнулися з проблемою: біля головного входу бракувало місця для розміщення пандуса. Оптимальним варіантом у подібній ситуації – є встановлення підйомника. З його допомогою людина на кріслі колісному може легко подолати сходовий підйом чи спуск без сторонньої допомоги, – зазначив він. – Наразі, за рішенням Вінницької міської ради, для забезпечення доступності ветеранського простору ми подбали про встановлення п’яти таких пристроїв. Одного похилого сходового підйомника – на вході до будівлі та по два вертикальних – відповідно на входах та всередині укриття».

Всі підйомники, як розповів Віктор Бевза, директор підприємства ТОВ «Будспецмонтаж», що є підрядником робіт, виготовлені в Україні, на заводі в Дніпрі, який працює на ринку вже 14 років.

«Підйомники гідравлічні, виготовлені із неіржавіючої сталі, стійкої до перепадів температур. Вони довговічні, легко монтуються, компактні, безпечні та зручні у використанні. Людині варто лише зайти на платформу та натиснути потрібну кнопку. До речі, незабаром їх продублюють також шрифтом Брайля. Крім того, усі пристрої буде під’єднано до джерела безперебійного живлення, тож у разі вимкнення електроенергії, працюватимуть надійно та не призведуть до стресової ситуації», – підкреслив Віктор Бевза.

Вінницька міська територіальна громада є пілотною у впровадженні ветеранської політики в Україні. З 2023 року вона зберегла інституцію помічника ветерана та активно впроваджує інші ініціативи, спрямовані на підтримку Захисників та Захисниць, їхніх родин та сімей полеглих. Окрім «Побратима», у Вінниці вже функціонують Veteran Hub, аналітично-просвітницький центр «Ветеранський простір» та простір для ветеранів ГО «Полум’я надії».

Створення безбар'єрного простору є частиною Національного тижня безбар'єрності, що триває в Україні з 19 по 25 травня 2025 року в межах Стратегії, реалізованої за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Мета цієї ініціативи – сформувати суспільство рівних можливостей, де кожен має доступ до якісного життя, послуг і самореалізації.

Читайте також:

Вінницькі ЦНАПи як зразок доступності: мобільний адміністратор та сучасні сервіси для мешканців

Уроки емпатії з дитинства: як у Вінниці виховують покоління без бар’єрів



Переглядів: 217
Поширень: 0