Новий старт: як Вінниця підтримує ветеранів, що мріють про власну справу

Вінниця розпочала нову важливу програму підтримки ветеранів російсько-української війни, надаючи їм можливість розпочати власну справу. Олег, Сергій та Роман стали першими, хто отримав ваучерну допомогу від Вінницької міської ради — по 100 тисяч гривень на розвиток свого бізнесу. З чоловіками, які після повернення з фронту не лише готові брати на себе відповідальність, а й прагнуть посилювати стійкість своєї громади, зустрівся Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Мав честь особисто вручити ваучери нашим ветеранам. Олег, Сергій та Роман — кожен отримав по 100 тисяч гривень. І це не просто фінансова допомога — це підтримка на старті й наша подяка за службу. Ми хочемо, щоб ветерани мали більше можливостей реалізувати себе в цивільному житті. Кожна ініціатива — унікальна. Хтось мріє про центр реабілітації для тварин, хтось — про виробництво української випічки чи відкриття сервісного центру. Зовсім різні напрямки, але ветерани об’єднані спільною метою — почати нове життя після армії та бути корисними тут, у громаді», – зазначив Сергій Моргунов, побажавши новим підприємцям успіхів. Він також підкреслив, що міська влада й надалі підтримуватиме таких людей, використовуючи прості та дієві інструменти, зокрема й муніципальні ваучери.

Ветеран Сергій розповів, що дізнався про програму ваучерної підтримки у ветеранському просторі. Без вагань вирішив скористатися можливістю та реалізувати свою ідею – відкрити пекарню з автентичною українською випічкою.

«Хочу поєднати це не лише з виробництвом, а й з соціальною метою — проводити майстер-класи для ветеранів і переселенців. Для них це буде можливість відволіктися, знайти себе в новому досвіді та просто відчути тепло. Приміщення вже знайшов, готуюсь до ремонту, планую закупити обладнання й поступово розвивати справу. Це буде про справжній смак — українські аналоги кішів і тартів, але з локальними продуктами і нашою історією», – поділився планами Сергій.

Після повернення з фронту здійснити свою мрію вирішив і Роман. Незабаром він планує відкрити сервісний центр з надання різнопланових послуг.

«Після повернення з фронту та лікування вирішив вийти з тіні — зареєструватися як ФОП і започаткувати власну справу. Я енергетик за фахом, маю досвід роботи з електрикою, сантехнікою та інженерними комунікаціями — усе це вмію робити сам і хочу передавати ці знання іншим. Бізнес-план написав за кілька ночей. Для мене дуже важливо, що міська рада підтримує ветеранів у процесі повернення до мирного життя та соціалізації», – розмірковує Роман.

Соціального характеру бізнес має намір відкривати й ветеран Олег.

«Хочу започаткувати власну справу, пов’язану з реабілітацією тварин. Маю особистий досвід відновлення — після двох операцій я добре розумію, наскільки важлива підтримка в цей період. З тваринами я давно працюю, і вирішив, що саме їм хочу допомагати. Особливо — тим, які постраждали внаслідок війни. Сьогодні багато тварин потрапляє із зони бойових дій — поранені, налякані, дезорієнтовані. Вони, як і люди, потребують турботи, відновлення й шансу на нове життя. Я знайшов приміщення поряд із ветеринарною клінікою — там буде видно, які тварини потребують реабілітації. Планую облаштувати простір із басейнами, біговими доріжками, зонами ігор і відновлення. Це буде не просто про лікування, а про повернення до життя», – зазначив Олег.

Читайте також: 

Серед звільнених з російського полону українців — 17 військових з Вінниччини

Вінниця ділилася досвідом освітньої трансформації та економічної стійкості на національному форумі



Переглядів: 191
Поширень: 0