Сьогодні студенти-другокурсники Вінницького національного технічного університету отримали унікальну можливість ознайомитися з реалізацією принципів безбар'єрності в міському просторі. Під час практичного заняття в центрі міста їм показали низку інженерних рішень, що вже стали прикладом для інших міст України. Про це інформує видання My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.
Особливу увагу приділили платформі на вулиці Театральній, облаштованій ще у 2019 році. Ця платформа стала першою в Україні, де використали кассельський бордюр. Як пояснив експерт з просторового планування Агенції просторового розвитку Максим Кравчук, цей елемент дозволяє людям на кріслах колісних самостійно заїжджати до салону громадського транспорту.
Крім того, студенти пройшли частину маршруту, який реалізується в межах флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Рух без бар'єрів». Вони наочно побачили, як правильно облаштовувати пониження бордюрів, ухили, тактильну плитку та інші засоби доступності, що враховують потреби маломобільних груп населення.
«Студенти, які сьогодні вивчають містобудування, вже завтра формуватимуть середовище навколо нас. Саме тому ми вирішили починати з головного — роботи над свідомістю майбутніх фахівців. Їм потрібно ще на старті кар’єри закласти базові принципи інклюзивності, розуміння потреб усіх людей — без винятку», — зазначила Євгенія Штельмах, начальниця відділу безбар’єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради.
Вона підкреслила, що справжня безбар’єрність — це не лише про документи, а про реальні зміни, які мають працювати щодня.
Нагадаємо, загальна протяжність вінницького безбар'єрного маршруту становить 12 км. Його стартовою точкою стала багатоповерхівка на вулиці Зулінського, де Вінницька міська рада на прохання ветерана встановлює ліфт з виходом на вулицю. У центральній частині міста маршрут охоплює ключові вулиці: Соборну, Театральну, Магістратську, Оводова та Артинова.
Проєкт «Рух без бар’єрів» є частиною національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та охоплює 14 пілотних громад, де створюються безбар'єрні маршрути. Серед цих громад: Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча та селище Опішня.
Читайте також:
До Вінниці прибув ще один швейцарський трамвай: вже 40-й із 70 запланованих