На Вінниччині люди голосували про перехід від УПЦ до ПЦУ: яке рішення прийняли

У суботу, 14 червня в селі Тростянчик, що входить до Тростянецької громади на Вінниччині, відбулися історичні збори — місцеві жителі одноголосно проголосували за перехід громади та храму Євангелиста Іоана Богослова з УПЦ до Православної Церкви України. Про це повідомляє My Vin, з посиланням на допис священнослужителя Михайла Торбахевича.

Захід розпочався з молебню, який відслужили благочинний Тростянецького округу разом із собором священників. Віряни об'єдналися в молитві за українських Захисників і Захисниць, за всіх, хто перебуває у полоні або зник безвісти, а також вшанували пам’ять полеглих у війні з російським агресором.

Під час зібрання дотримання громадського порядку забезпечували представники поліції та Служби безпеки України.

«Хочемо сьогодні проголосувати від УПЦ до ПЦУ і зробити нашу самостійну церкву справжньою українською», — зазначили жителі села.

І справді — рішення було ухвалене одноголосно.

«Дякуємо громаді села Тростянчик за сміливість, мудрість і свідомий вибір — молитися українською мовою у власній українській Церкві. Це ще один крок до духовної незалежності та єдності народу», — написав священник.

Читайте також: 

Більшість церков в Україні позбавили права на бронювання священників

На Вінниччині освятили храм на честь Святої Тройці: молилися за мир та за упокій душ полеглих



Переглядів: 365
Поширень: 0