Укрзалізниця завершила модернізацію першого в Україні безбар’єрного вагона, повністю адаптованого для подорожей людей на кріслах колісних. Новий інклюзивний вагон створили на виробничих потужностях вагонного депо в Бахмачі. Роботи тривали три місяці та виконувалися виключно силами спеціалістів залізниці.
Про це інформує My Vin, посилаючись на прес-службу Укрзалізниці.
Як повідомляють у компанії, новий вагон є експериментальним, однак має стати основою для системного впровадження інклюзивних рішень у сфері залізничних перевезень. Він доступний для замовлення через сервіс групових квитків на сайті та в застосунку Укрзалізниці.
Читайте також
Подорож із пригодами: Укрзалізниця запустила дитячий «Паспорт мандрівника»
Адаптація під потреби людей з інвалідністю
У модернізованому вагоні повністю враховано потреби пасажирів, які пересуваються на кріслах колісних. Зокрема, вагон має 4 спеціально переобладнані купе. Кожне з них розраховане на двох пасажирів з інвалідністю та двох супроводжуючих осіб. Якщо вагон не використовується для спецперевезень, його купе можуть вміщувати до шести пасажирів.
Основні безбар’єрні рішення:
- електропідйомник, здатний піднімати вагу до 300 кг;
- розширені двері та коридори для зручного переміщення крісел колісних;
- навігація шрифтом Брайля та контрастне маркування;
- простора вбиральня з душем, SOS-кнопкою, тримачем для милиць, пеленальним столиком і дитячим кріслом з ременями;
- індикатор зайнятості туалету;
- індивідуальні розетки з виходами USB та Type-C;
- регульовані спинки сидінь;
- окреме керування освітленням у купе та біля кожного місця;
- відеоспостереження в окремих зонах вагона.
Перед стартом проєкту команда Укрзалізниці консультувалась із організаціями, що працюють у сфері захисту прав людей з інвалідністю, аби максимально адаптувати простір до реальних потреб пасажирів.
Як скористатися новим вагоном
Замовлення такого вагона наразі доступне за запитом через сервіс групових перевезень на офіційному сайті компанії — https://services.uz.gov.ua.
Укрзалізниця наголошує, що впровадження інклюзивного вагона — це важливий крок на шляху до більш доступних і комфортних подорожей для всіх громадян. У майбутньому компанія планує продовжити модернізацію вагонного парку з урахуванням потреб маломобільних груп населення.
Читайте також:
В Медвежому Вушку зустріли захисника після понад двох років полону (фото)
Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб передав 200 покращених FPV-дронів захисникам