Завершуючи офіційний візит до України, Президентка Національної ради Федеральних зборів Швейцарії Майя Рінікер завітала до Вінниці. Швейцарія вже багато років є надійним партнером нашої громади, реалізуючи тут проєкти з електронного урядування, підвищення енергоефективності, розвитку міської мобільності та регіонального зростання. Вінниця стала третьою зупинкою пані Рінікер цього тижня після Києва та Харкова.
Про це повідомляє My Vin, посилаючись на Вінницьку міську раду.
У Вінниці пані Рінікер разом із Феліксом Бауманном, Послом Швейцарії в Україні, Філіппом Штрубом - заступником голови місії, Міріам Бірх, керівницею відділу двосторонніх відносин і парламентських президій, Ілоною Постемською - старшою національною координаторкою програм, Марією Дружиніною - національною координаторкою програм та Алісою Кирпичовою, спеціалісткою зі звʼязків з громадськістю зустрілася з представниками місцевої влади, побували в центрі для внутрішньо переміщених осіб із Маріуполя, а також проїхалися трамваєм, який колись курсував вулицями Цюриха. Сьогодні цей транспорт став частиною швейцарського внеску в розвиток сталої мобільності міста.
Партнерство між Вінницею та Швейцарією розпочалося майже два десятиліття тому, у 2006 році, з проєкту «Цюрихські трамваї для Вінниці». Згодом співпраця охопила й інші напрямки: енергоефективність, модернізацію систем теплопостачання, розвиток цифрових сервісів. Про хід реалізації проєктів Президентці Національної ради розповіли заступники міського голови Роман Фурман та Андрій Очеретний, які супроводжували її під час візиту.
«Уряд Швейцарської Конфедерації незмінно підтримує нашу громаду, навіть в умовах війни, допомагаючи втілювати важливі проєкти в різних сферах життя міста. Уже з початку повномасштабного вторгнення Швейцарія розгорнула у Вінниці гуманітарну місію, яка забезпечує допомогу постраждалим та переселенцям, що є надзвичайно важливою підтримкою для нашої громади. Ми дуже цінуємо таку всебічну підтримку і розраховуємо на подальшу плідну співпрацю», – підкреслює заступник міського голови Роман Фурман.
Читайте також
Послуги без черг і бар’єрів: сервіс «мобільний адміністратор» у Вінниці стане ще зручнішим
В рамках партнерства у Вінницькій громаді провели комплексну модернізацію систем теплопостачання, впроваджуються сучасні технології автоматизації та енергоефективні рішення, що дозволяють значно покращити якість послуг і зменшити навантаження на екологію. Під час свого візиту делегація зі Швейцарії відвідала одну з котелень в межах Проєкту з енергоефективності, реалізованого за фінансової підтримки швейцарсько компанії GIZ. Перші біоенергетичні установки були введені в експлуатацію у 2019 році. Це два успішні проєкти, які й досі ефективно працюють на користь міста та мають помітний соціальний ефект. Завдяки цьому Вінниця залишається одним із небагатьох міст України, де гаряча вода подається безперервно протягом року, Вінницяміськтепло економить споживання природного газу та скорочує викиди в атмосферу.
«Ми навчилися раціонально використовувати ресурси, які раніше просто утилізувалися. Тепер, наприклад, певні побічні продукти ми акумулюємо на майданчику, щоб у подальшому застосовувати для опалення спальних приміщень та освітніх закладів. Це дозволяє нам зменшити споживання природного газу і, відповідно, знизити викиди в атмосферу, що надзвичайно важливо для нашої громади, – розповів під час екскурсу до котельні заступник міського голови Андрій Очеретний, – Завдяки впровадженим енергоефективним рішенням ми змогли утримувати стабільні тарифи на тепло для населення. Їх не підвищували ні під час пандемії COVID-19, ні в умовах повномасштабного вторгнення. Це результат співпраці місцевої влади з центральним урядом щоб зменшити навантаження на родинні бюджети».
Ще один важливий результат, про який почула пані Президентка – зростання інституційної спроможності нашої громади та підприємств.
«Ми маємо унікальний досвід реалізації проєктів у сфері енергоефективності, що дозволило отримати Європейську енергетичну відзнаку. Наші слова мають підтвердження на практиці. Вінниця – місто з населенням близько 400 тисяч осіб. У найважчі місяці 2022 року, коли кількість мешканців фактично подвоїлася через збільшення кількості переселенців, ми стикалися з викликами, зокрема, ударами по енергетичній інфраструктурі, – зазначив Андрій Очеретний, – У ті моменти критично важливою стала підтримка від наших міжнародних партнерів, які допомогли нам оперативно забезпечити резервну генерацію: спочатку дизельну й бензинову, згодом і газову».
Завдяки міжнародній співпраці, Вінниця першою в Україні отримала Європейську енергетичну відзнаку. Саме вона стала каталізатором для тісної співпраці з закордонними партнерами.
Проєкт «Цюрихські трамваї» є частиною Програми розвитку міського пасажирського транспорту, яка охоплює адаптацію інфраструктури до сучасних стандартів та потреб громади.
Президентка Національної ради Федеральних зборів Швейцарії разом із учасниками делегації проїхались у громадському транспорті міста. Це була невеличка мандрівка містом на трамваї «Mirage», які розмалювали кольорами національних прапорів України та Швейцарії на знак подяки від вінничан за підтримку у важкі для нашої країни часи.
Він курсує містом у звичайному режимі, але на пів години трансформувався у мобільний музей. Їдучи містом, пані Президентка ознайомилась з фотодокументами ракетного обстрілу Вінниці, що відбувся 14 липня. Трамваї з Цюриха – це комфорт, екологічність та надійність. А Трам-2000 вже стали однією з родзинок Вінниці.
«Модернізація міського громадського транспорту є пріоритетним напрямом розвитку інфраструктури Вінницької громади. Впровадження сучасних, комфотних та надійних трамваїв у рамках проєкту «Цюрихські трамваї» значно підвищує рівень комфорту, безпеки та екологічності пасажирських перевезень. Це важливий крок для забезпечення сталого розвитку міста та покращення якості життя мешканців. Партнерство з міжнародними організаціями та урядом Швейцарії дозволяє нам реалізовувати стратегічні ініціативи, спрямовані на модернізацію транспортної системи та інфраструктури Вінниці», - зазначає Роман Фурман.
Швейцарська делегація на чолі з Президенткою Національної ради Федеральних зборів Швейцарії Майєю Рінікер відвідала центр «ЯМаріуполь», аби побачити, як у Вінниці підтримують тих, хто втратив рідний дім через війну. Гості дізналися про роботу команди маріупольського муніципалітету, яка подякувала уряду Швейцарії за допомогу в облаштуванні простору «ЯМаріуполь. Вінниця» у 2022 році - за технічну підтримку, обладнання, за небайдужість.
Під час зустрічі із керівництвом центру та представниками департаменту соціальних послуг обговорили результати трьох років роботи мережі таких осередків підтримки внутрішньо переміщених осіб. І вкотре прозвучало головне: сила громади – в людяності, підтримці та партнерстві.
Читайте також:
Відголоски минулого: на Вінниччині виявили мінометну міну часів Другої світової війни
Вінницькі ветерани провели день на SUP-дошках і човнах-драконах: як це було