Отруйні рослини України: як виглядають і чому їх варто остерігатися

На території України росте чимало небезпечних рослин, які можуть серйозно зашкодити здоров’ю як людей, так і тварин. Деякі з них викликають сильні опіки, інші — отруєння з важкими наслідками. Щоб уникнути небезпеки, важливо знати, як виглядають ці рослини та чому з ними варто бути обережними.

Про це пише My Vin, посилаючись на ТСН.

Борщівник Сосновського

Цю рослину легко впізнати за великим листям і суцвіттями, що нагадують кріп. Особливої небезпеки додає її сік: він робить шкіру надчутливою до ультрафіолету, тому контакт із борщівником може призвести до сильних опіків. У жодному разі не слід ламати або виривати рослину голими руками. Якщо необхідно її знищити, це треба робити лише в закритому одязі та рукавичках.

Цикута (віха отруйна)

Одна з найотруйніших рослин не лише в Україні, а й у світі. Зовні нагадує дику моркву, але містить небезпечну речовину — цикутотоксин, особливо в кореневищі. Часто росте поблизу води. Отруїтися можна навіть через дотик — тому при випадковому контакті слід негайно промити шкіру.

Болиголов плямистий

Має високу концентрацію отруйних алкалоїдів, що можуть викликати параліч. Зазвичай росте на пустирях або обабіч доріг. Надзвичайно небезпечна при внутрішньому вживанні, однак навіть простий дотик може мати негативні наслідки для здоров’я.

Читайте також

Які продукти не можна брати на пляж, щоб не потрапити до лікарні

Беладонна (красуля)

Усі частини беладонни отруйні, особливо її ягоди. Алкалоїди, які містяться в цій рослині, вражають нервову систему. Незважаючи на привабливий вигляд, ці ягоди можуть спричинити серйозні отруєння, особливо у дітей.

Дурман звичайний

Характеризується різким запахом і великими білими квітами у формі труб. Росте переважно в сирих місцях, біля доріг або житлових будинків. Усі частини дурману отруйні. Після контакту або вживання можуть з’явитися симптоми інтоксикації: головний біль, блювота, розширення зіниць, прискорене серцебиття та високий тиск.

Блекота чорна

Часто зустрічається біля доріг або на полях. Має неприємний запах і липке листя. У складі — небезпечні алкалоїди, які діють на нервову систему. Симптоми отруєння проявляються вже через 10–20 хвилин: сухість у горлі, хрипота, почервоніння шкіри, зміна зору, іноді — втрата свідомості або кома.

Будьте уважними під час прогулянок у лісі, на полі чи біля водойм. Уникайте контакту з незнайомими рослинами, особливо якщо йдеться про дітей або домашніх улюбленців. Якщо є підозра на отруєння — негайно зверніться до лікаря.

Читайте також:

Небезпека під ногами: на Вінниччині знищили п’ять боєприпасів часів Другої світової війни

Правоохоронці затримали водія, який збив дівчину на вулиці Андрія Первозванного: що відомо



Переглядів: 249
Поширень: 0