У Вінниці з’явився центр, де можна залишити старі речі й допомогти природі: подробиці

У Вінниці відкрився перший у громаді Муніципальний центр управління відходами (МЦУВ). Він розташований на території Комунального унітарного підприємства «Ековін» за адресою Сабарівське шосе, 7. Тут можна залишити або забрати вживаний, але придатний до використання одяг, меблі, побутову техніку, дитячі іграшки. Також приймають протерміновані медикаменти, цілі термометри, люмінесцентні лампи, будівельне сміття, відходи рослинного походження, скло, пластик, папір та інші види сміття.

Про це інформує My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.

Вікторія Поліщук, голова ОСББ “Андора плюс” прийшла ознайомитися з роботою центру аби розказати про нього більше мешканцям. Об’єднання раніше долучилось до пілотного муніципального проєкту з сортування побутових відходів на рівні житлових будинків. Вона розповідає, що в людей виникали питання, куди можна здати одяг чи інші речі.

Як зазначає заступник міського голови Вінниці Роман Фурман, цей центр - це ще один крок до свідомого та продуманого управління відходами, їх повторного використання без шкоди для навколишнього природного середовища.

“Створення Муніципального центру управління відходами - це продовження пілотного проєкту з сортування побутових відходів у житловому секторі, до якого вже доєдналися понад два десятки будинків. Сьогодні вони уже акумулюють тони ресурсоцінної сировини, зменшуючи таким чином навантаження на полігон. В цьому центрі можна залишити й інші відходи, які не були охоплені попередньою ініціативою, зокрема, і небезпечні, яким точно не місце на полігоні. Фактично, наявність такого майданчика - це легальний спосіб здати ті ж автомобільні шини, які на жаль, багато хто "ховає" по лісосмугах чи ще десь. Також тут можна залишити батарейки, протерміновані ліки, непошкоджені ртутні термометри для їх подальшої правильної утилізації коштом громади”, - розповідає Роман Фурман.

Читайте також

Безпека під час тривоги: балансоутримувачі зобов'язані відкрити та облаштувати укриття

Муніципальний проєкт реалізували в межах виконання положень Закону України «Про управління відходами». Він є складовою частиною Плану управління відходами Вінницької міської територіальної громади та має на меті поступове впровадження європейських підходів до управління відходами на території громади.

“На моїй пам’яті - це один з перших таких майданчиків, де можливе настільки широке сортування. Крім паперу, який розкладається за рік-два, інші види відходів, розкладаються десятки, а то й сотні років, відтак, зрозуміло, що їх потрібно сортувати", - зазначає заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Олег Ющук.

Вінничанка Анастасія, яка прийшла до Центру з донечкою, зауважує, що важливо змалку привчати дітей до правильної екологічної поведінки.

“Вчора дізналась у соцмережах, що відкривається у нас центр сортування сміття. Мені стало цікаво. І я вирішила приїхати, в мене вже накопичилися пляшечки, кришечки, скло. Вирішили здати їх разом з дитиною, показати дитині як це відбувається, щоб вона теж починала розуміти це і сортувати”, - розповідає Анастасія.

Створений Центр орієнтований на те, аби забезпечити на території громади екологічно-свідоме управління відходами та привчити мешканців правильному управлінню ними. Сюди можна принести та самостійно розсортувати ті речі, які стали не потрібні, здати використані батарейки, певні медичні препарати, не пошкоджені люмінесцентні лампи, а також будівельні відходи, зламану чи справну техніку, скло, пластик, одяг тощо. Центр розрахований на побутові обсяги.

За словами, заступника міського голови Романа Фурмана, це пілотний проєкт, на основі якого буде оцінюватися затребуваність таких центрів в громаді та доцільність їх облаштування в інших частинах міста.

В Муніципальний центр управління відходами можна приносити, зокрема такі речі:

  • вживаний одяг у належному стані;
  • меблі (у належному стані розміщуються у спеціальному контейнерному приміщенні, поламані - направляються в контейнер для великогабаритних відходів);
  • працюючу побутову техніку (у належному стані розміщується у спеціальному контейнерному приміщенні, поламані - направляються в контейнер для великогабаритних відходів);
  • небезпечні відходи (відпрацьовані батарейки, акумулятори, непошкоджені ртутні термометри, непошкоджені запаковані енергозберігаючі лампи, протерміновані запаковані медикаменти);
  • великогабаритні відходи (дивани, столи, стільці, шафи, ліжка);
  • рослинні відходи в невеликих обсягах (опале листя, скошена трава, залишки рослин, подрібнене гілля);
  • будівельні відходи в невеликих об’ємах (цегла, гіпсокартон, сантехніка, профіль, пластикові труби, дошки, вікна, двері);
  • метал (алюмінієва банка з під напоїв);
  • папір, пластик, змішані відходи, інше.

Центр сортування відходів працюватиме з 9.00 до 18.00, щоденно крім неділі. Довідки за телефоном: 067 - 555 35 35. Також додаткову інформацію можна знайти на сайті: https://ecovin.com.ua/sanitarne-ochishhennya-mista.html.

Крім того, сторінку Центру можна знайти в телеграм: https://t.me/MCUWEV2025

Читайте також:

Етичне спілкування як основа безбар’єрного суспільства: тренінг у Вінниці

Захід «Заплетемо рогозу» у Щітках перенесли: нова дата та час



Переглядів: 642
Поширень: 0