У Вінниці досліджують теплові острови – найспекотніші місця Вінниці. Інформацію збирає КП «Інститут розвитку міст». Мета – краще розуміти міську спеку не як загальне явище, а як конкретну проблему з конкретними адресами, адже такі умови знижують комфорт, негативно впливають на здоров’я мешканців і підвищують ризики, пов’язані зі зміною клімату.
Про це повідомляє My Vin, посилаючись на сайт Вінницької міської ради.
Ініціатори дослідження створили публічну мапу, щоб разом із мешканцями Вінниці зібрати місця, де влітку особливо важко:
- перегріті двори, зупинки, сквери без тіні;
- вулиці, де «плавиться» асфальт;
- місця, де люди фізично відчувають, що спека б'є сильніше.
«Нам важливо зрозуміти не лише місця, де спекотно, а ті, де містяни бувають найчастіше. Ці дані допоможуть об'єктивно побачити, де перебувати влітку некомфортно, та стануть основою для подальших змін: розвитку міського озеленення, встановлення питних фонтанів або навісів, облаштування прохолодних просторів тощо», – зазначають у комунальному підприємстві.
Долучитись можна за посиланням.
Інструкція, як позначити теплові точки на мапі:
- відкрийте мапу (найкраще через Google);
- оберіть категорію, яку хочете позначити: «теплові острови» – місця, де влітку надзвичайно спекотно; «відсутність затінку» – ділянки без дерев чи навісів;
- додайте свою позначку: використайте іконку «маркер», якщо це одна точка, або «полігон», якщо це більша територія;
- назвіть вашу позначку та залиште короткий коментар: як часто буваєте в цьому місці, що саме вас турбує, можна також додати фото (це допоможе краще зрозуміти ситуацію).
-
У Вінниці відзначили випускників, які набрали 200 балів з двох предметів НМТ
Якщо побачили, що хтось уже позначив це місце, додайте свою позначку – так дослідники помітять, що ця зона особливо пріоритетна.
Довідково:
Теплове забруднення – один із найпоширеніших і наймасштабніших видів фізичного забруднення, яке створює людина. Воно не тільки змінює температуру повітря, а й впливає на хімічний склад атмосфери. Наприклад, коли температура піднімається вище +22,5 °C, ймовірність виникнення смогу зростає приблизно на 2 % з кожним додатковим градусом. А щоб охолодити перегріті міста, потрібно більше електроенергії — її виробництво також спричиняє нові викиди шкідливих речовин у повітря.
Із цим явищем пов’язане поняття міський тепловий острів – це явище, коли в місті тепліше, ніж за його межами, особливо вночі. Різниця температур зазвичай становить 1–3 °С, але іноді може перевищувати й 10 °С. Взимку це може навіть здаватися корисним – бо трохи тепліше. Але влітку, особливо під час спеки, це дуже шкідливо: ускладнюється самопочуття людей, зростає навантаження на електромережі, страждає інфраструктура.
Читайте також:
Департамент соціальної політики влаштував екскурсію на екоферму для родин Героїв
Скандал на Вінниччині: переселенців з 11 собаками не прийняли в селі