Андрій Гижко: Питання чистої питної води – це цілий комплекс заходів, які передбачають розчистку річки Південний Буг та її притоків

На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації у коментарях для журналістів.

«Очистка питної води – це не питання одного заходу: похлорували і все добре. Це цілий комплекс питань, адже водопостачання міста Вінниці – це поверхнева вода, відкрита річка, з якої ведеться водозабір. Дослідження показали, що місце де проводиться водозабір питної води для мешканців Вінниці, має  глибину майже 5 метрів із них -  майже  4,5 метри це був мул. Його потрібно було просто забрати, адже через мікроби які  в ньому розводилися і появлявся неприємних запах та присмак у воді».

Посадовець зазначив,що раніше  русло розчищалося силами земснарядів Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, в них було 13 власних земснарядів. З часом, в силу технічної зношеності, земснаряди вийшли з ладу, були списані і відправлені на металобрухт.

Андрій Гижко: Питання чистої питної води – це цілий комплекс заходів, які передбачають розчистку річки Південний Буг та її притоків

 «Із 2010 року, тобто 8 років, річка Південний Буг не розчищалася. Розуміючи, що Басейнове управління, як державна структура, не має  достатньо коштів, ми придбали у минулому році один земснаряд за кошти обласного бюджету і Вінницька міська рада, як основний споживач питної води, теж купила земснаряд. У минулому році обидва земснаряди вже працювали по розчистці  річки»,- зауважив Андрій Гижко.

Він також зазначив, що вже проведено тендер і  закуплено  ще один земснаряд  вдвічі потужніший: Фактично, те, що виконувало Басейнове управління, у якого було 13 земснарядів, зараз будемо забезпечувати ми трьома земснарядами. Розпочнемо із найбільш проблемних ділянок річки Південний Буг, це при заїзді у  місто Вінниця ( селище Стрижавка), де найбільша притока - річка Десенка. Далі - в турбівській громаді річка Вільшинка, де  є велике водосховище , яке вважається резервним для питного водопостачання міста Вінниці і Калинівки, плануємо розчистити це водосховище. Спланувати свою роботу  в місті Хмільник, це вверх по течії . Цей комплекс заходів дасть поштовх, що вода стане кращої якості на вході в питне водопостачання водоканалу».



Переглядів: 4722
Поширень: 0