В Україні з кожним роком дедалі більшої популярності набувають робітничі професії - слюсарі, кухарі, швачки, перукарі, водії, зварювальники, маляри тощо.
Робітник з інструментом користується неабиякою популярністю, і відповідно заробітна плата такого робітника вища від середньої.
«Робітничу професію можна здобути в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яких в Україні є 11. Однією з переваг навчання в наших ЦПТО - це реальний зв'язок з роботодавцями. Максимальне врахування їхніх вимог забезпечується шляхом узгодження навчальних програм із представниками провідних підприємств у відповідних галузях. Центри сповідують мету, що професійно-технічна освіта повинна бути прив'язана до потреб регіону, бізнесу та інвестицій. Для сприяння зайнятості населення найбільш ефективною є співпраця усіх зацікавлених сторін – роботодавців, місцевої влади, центрів зайнятості та центрів професійно-технічної освіти», - зазначає директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.
Так, Вінницька обласна служба зайнятості впродовж січня – березня 2019 року активно співпрацювала з Дніпропетровським, Одеським, Рівненським та Сумським центрами професійно-технічної освіти. За цей період понад 1,9 тис. зареєстрованих безробітних пройшли професійне навчання, перекваліфікацію та підвищення кваліфікації. Безробітних навчали професіям, які є найбільш затребуваними на регіональному ринку праці – водій, перукар, манікюрник, продавець продовольчих товарів, лицювальник плиточник. Як результат - 644 осіб були працевлаштовані за направленням служби зайнятості, 5 – працевлаштувались самостійно.
Безробітні, які здобули освіту в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, отримують свідоцтво державного зразка, а роботодавці області відмічають високий професіоналізм підготовлених кадрів.