Укрзалізниця запроваджує нові правила повернення коштів за квитки

Укрзалізниця змінює підхід до відшкодування вартості проїзних документів на внутрішні рейси. З 2 травня набув чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України, який запроваджує прогресивну шкалу повернення коштів. Головний принцип змін простий: що раніше пасажир відмовляється від поїздки, то більшу суму він отримує назад.

Про це повідомляє My Vin, посилаючись на Телеграм-канал Укрзалізниці.

Умови для пасажирів за звичайною шкалою

Для рейсів, на які продаж відкривається за 20 діб, встановлено наступні умови повернення коштів:

  • від 15 до 20 днів до рейсу — повертається 100% суми;
  • від 10 до 14 днів до рейсу — повертається 90–95% суми;
  • від 5 до 9 днів до рейсу — повертається 75% суми;
  • від 1 до 4 днів до рейсу — повертається 50% суми;
  • менше ніж за добу, але не пізніше ніж через годину після відправлення — повертається лише вартість плацкарти.

Особливості для прифронтових напрямків

Для поїздів, на які квитки з’являються у продажу менше ніж за 14 днів (зокрема до прифронтових міст), діє адаптована логіка. Пасажири зможуть повернути повну вартість у межах реально доступного періоду продажу, а утримання коштів розпочнеться лише з наближенням дати відправлення. Наприклад, при десятиденному горизонті продажів повернення за 10 діб гарантує виплату 95% вартості квитка.

Пільги для військовослужбовців

Особливі умови передбачені для захисників України. Військовослужбовці Сил оборони, які оформлюють проїзні документи через застосунок «Армія+», не підпадають під дію нових обмежень. Упродовж усього періоду до графікового відправлення поїзда їм відшкодовуватиметься 100% вартості квитка. Повернути такий квиток можна онлайн безпосередньо у застосунку.

Мета нововведень

Нова модель покликана стимулювати пасажирів швидше звільняти місця, якщо їхні плани змінилися. Це дозволить іншим людям вчасно купувати квитки, а залізниці — краще прогнозувати пасажиропотік. Крім того, диференційована система стане дієвим інструментом проти перекупів, адже здавати квитки в останній момент стане фінансово невигідно. Отримані кошти Укрзалізниця планує спрямувати на відновлення інфраструктури та рухомого складу, що потерпають від обстрілів.

Читайте також:

Боксери з Вінниччини позмагаються за престижні міжнародні титули в Белграді



Переглядів: 131
Поширень: 0