Вежа, Мури і «Савой»: проект «Кращий художник» вивів художників на історичні локації

4 червня у місті над Бугом стартував Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist 2019», у якому беруть участь 26 митців з різних міст України, а також Китаю, Польщі, Грузії, Киргизстану та Таджикистану. Усі вони до 14 червня створюватимуть картини з пейзажами та визначними пам’ятками. Працюють митці щодня. З п’ятої ранку їх можна зустріти на вулицях міста з фарбами та мольбертами. Кожен обрав для себе цікаву історичну локацію та відтворює її на полотні.

«Я раніше бував у Вінниці, але тільки проїздом, – розповідає Кирило Дубовик із Житомира. – У такому конкурсі беру участь вперше. Місто гарно, дарує натхнення і спонукає до творчості. У моєму місті подібні заходи не відбуваються, тому я радий, що мені пощастило пройти до фіналу, отримати новий досвід і поділитися своєю творчістю з вінничанами, які на фіналі будуть дивитися на мої роботи і роботи моїх колег».

Найчисельніша група митців вчора працювала біля Вінницьких Мурів. І хоч малювали на одній локації – картина у кожного різна і по-своєму унікальна. Одеситка Злата Шишман пише у напрямі імпресіонізм. В пленері дівчина бере участь 2 рік поспіль. Минулого року стала переможницею серед молодих художників. Цього року теж сподівається показати гарний результат. Але головне для дівчини це можливість для нових знайомств та новий досвід.

Вежа, Мури і «Савой»: проект «Кращий художник» вивів художників на історичні локації

«Кращий художник» особливий тим, що тут можна познайомитися яе з молодими митцями, так і досвідченими, при чому з різних країн світу. Такий формат дозволяє презентувати себе і перейняти досвід колег, які працюють в інших техніках», – відзначає Злата.

Поруч з нею, за кілька метрів, колоритну Єрусалимку відтворював Єгор Дулін із Лисичанська Луганської області. Розповідає, що у Вінниці не вперше, навесні мав у нашому місті персональну виставку, але в пленері бере участь вперше.

Вежа, Мури і «Савой»: проект «Кращий художник» вивів художників на історичні локації

«Пленери для художників це, в першу чергу, обмін досвідом. Якщо порівнювати Європу і Україну, то у нас все тільки починається, тобто є ще куди йти, головне у правильному напрямку, – відзначає Єгор. – Такі конкурси, як «Кращий художник» корисні для нас і для жителів міста, які мають можливість поринути у світ краси, можуть поспілкуватися з художниками на вулицях, побачити своє місто на полотні і оцінити нашу роботу. На жаль, у моєму Лисичанську нічого подібного не відбувається. У нас немає ані музичних проектів, ані культурних, ані фото – нічого. Поруч лінія фронту… і от тільки нещодавно люди почали реалізовувати якісь цікаві ідеї. Наприклад, провели парад вишиванок, велофестиваль, але поки що це поодинокі приклади».

Нагадаємо, що упродовж десяти днів учасники конкурсу мають написати щонайменше по чотири роботи кожен. Їхні твори оцінюватиме журі, до складу якого входять провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру. Підсумки пленеру будуть оголошені на церемонії нагородження учасників під час фінальної виставки, яка відбудеться 14 червня. Переможці отримають спеціальну відзнаку «Найкращий художник/The best artist», виготовлену з коштовних металів.

Вежа, Мури і «Савой»: проект «Кращий художник» вивів художників на історичні локації

За умовами конкурсу, учасники пленеру обов’язково мають передати дві обрані оргкомітетом роботи з авторськими правами на них, які підуть у фонд проекту «Найкращий художник/The best artist». Одна з них увійде до експозиції майбутнього музею історії Вінниці, іншу подарують меценатам проекту.



Переглядів: 3762
Поширень: 0