Сьогодні, 17 грудня, відбулось засідання Спостережної ради Проекту ПРОМІС. На засіданні говорили про спільні проекти, які реалізовані з моменту початку співпраці, та ключові досягнення.
Проект «Партнерство для розвитку міст» впроваджує Федерація канадських муніципалітетів. Серед його основних завдань – підтримка децентралізації, розвиток малого та середнього бізнесу, забезпечення прозорості у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування.
За період роботи з Проектом ПРОМІС експертами, консультантами, фахівцями Вінницької міської ради та громадськістю було напрацьовано ряд стратегічних програмних документів, реалізація яких створює якісно нові можливості для розвитку у цих сферах.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що ПРОМІС – один із небагатьох міжнародних проектів, який дає конкретний результат для місцевого самоврядування.
«Ті програми, які розроблені за підтримки ПРОМІС, дали можливість залучити за останні три роки інвесторів, які побудували і відкрили три нові заводи. По великому рахунку, ми отримали можливість перейняти досвід і кращі практики від канадських фахівців. Відпрацювали механізми роботи з потенційними інвесторами, як їх потрібно супроводжувати, які ми можемо, в межах наших повноважень, створювати умови для залучення інвесторів», - сказав Сергій Моргунов.
Міський голова зазначив, що серед спільних проектів – Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва на 2017–2020 роки; Програма сприянню залучення інвестицій на 2018–2020 роки; Маркетингова стратегія Вінниці; стратегія простору для комунікації та партисипації «Місто змістів»; підтримка інклюзивного підприємництва; оцінка результативності впровадження Стратегії 2020.
В процесі розробки – Програма підтримки соціального підприємництва та Туристична стратегія міста, які мають допомогти вирішити ті виклики, які має місто.
Представниця Посольства Канади в Україні Лариса Ґаладза зазначила, що важливо наразі консолідувати результати, досягнуті з допомогою Канади, і забезпечити, щоб інструменти і процеси, представлені проектом, залишились практичними і стали частиною базових процесів.
«Цей проект приносить найкращий досвід з всієї Канади, пропонує ефективні інструменти для стратегічного планування, виділення ресурсів та залучення громадян. Ми входимо в завершальну стадію проекту. Якщо ці інструменти будуть вбудовані у ваші процеси прийняття рішень, це буде говорити про успіх цього проекту. Співпраця експертів Канади і України допоможе забезпечити відповідність даних інструментів вашим потребам та їх чутливість до інтересів та потреб ваших громадян», - сказала Лариса Ґаладза.