20 лютого о 14:00 у рамках ІV Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2020» та проекту «Мистецтво єднає країни» у Вінницькому обласному художньому музеї відбудеться презентація персональної виставки живопису – Закіра Сабірова /Таджикистан/.
Ініціатором проведення виставки є народний художник України Володимир Козюк.
Увазі відвідувачів представлено майже 20 робіт, що відображають дві авторські мистецькі течії: «Нурворізм» (паралелізм) та «Танфорізм» (матеріалізм), основоположником яких є автор та пов’язані між собою однією філософською тематикою «Нові ріки». Перша теорія означає промінь і представляє особливе бачення навколишньої дійсності, як форму заперечення фіксованого плану в зображенні. Друга – розкриває існування світу в непомітних деталях і дозволяє через іронію, гротеск та інші способи відображати внутрішній світ людини, предметів, переломлених в тканині.
Зі слів автора: «Природа нурворізма утворена з аури, що витає в просторі і живе в контексті твору. А танфорізм – це особлива філософія трансформації. Наприклад, якщо подумки розтягнути будь-який відрізок тканини, разом зі складками зникне і предмет, зображений на матерії. Усі ці філософські мотиви у моїх роботах. Як на мене, це новий стиль у мистецтві, який може вплинути на розвиток світової культури загалом…».
Закір Сабіров – сучасний таджицький художник, дворазовий учасник Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist». У 2015 році завоював золоту медаль GOLDEN EAGLE в категорії PARALLELISM. Почесний Академік Російської Академії Мистецтв. На його рахунку, крім великої кількості персональних та колективних виставок у Таджикистані, декілька міжнародних – Україні, Алжирі, Іспанії, Італії, Індії, Китаї.
Митець закінчив Ленінградський інститут театру, музики і кінематографії. Працював у Державному академічному театрі опери та балету імені С. Айні міста Душанбе як художник-постановник, художньому фонді міста Душанбе, директором творчо-виробничої комерційної фірми «СОЗ», дизайнером в Національній бібліотеці Душанбе. З 2016 року є вільним художником-винахідником.
Організатори запрошують всіх бажаючих ознайомитись з новітнім спрямуванням мистецтва живопису Таджикистану через представлені полотна митця в контексті розширення та зміцнення міжнародних культурних зв’язків двох держав.