28 лютого – 1 березня у Вінниці відбудеться Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського. У його рамках відбудуться конкурсні прослуховування, майстер-класи, концерти та спілкування з професійними музикантами з різних куточків України та Польщі. Про деталі музичної події розповіли сьогодні під час прес-конференції у міський раді.
Кілька років поспіль навесні до дня народження Ф. Шопена у приміщенні Вінницької дитячої музичної школи №1 відбувається культурно-освітній проєкт «Шопенівські зустрічі», який започаткований викладачами фортепіанного відділу в 2017 році.
У рамках «Шопенівських зустрічей» щорічно відбуваються концерти та перформанси, присвячені творчості Фридерика Шопена, а також, велика увага приділяється популяризації творчості видатного композитора, піаніста, диригента, державного діяча Польщі Ігнація Яна Падеревського. Життя І. Я. Падеревського тісно пов’язане з Україною та, зокрема з Поділлям. Композитор народився у листопаді 1860 року в селі Курилівка Подільської губернії (нині це Вінницька область).
У рамках проекту «Шопенівські зустрічі» 28 лютого – 1 березня розпочне свою історію Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського, організаторами якого є Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці, Вінницька дитяча музична школа №1 та ГО «Простір майбутнього».
«Перший Всеукраїнський інструментальний конкурс ім. І. Я. Падеревського проходитиме за підтримки міського голови Сергія Моргунова та міської ради. Цей конкурс підтримали дуже багато інституцій і за це ми їм вдячні, це: Вінницька ОДА, Національний банк Польщі, Поморська філармонія ім Падеревського, Музична академія імені Падеревського в Познані, Польсько-Український фонд ім Падеревського, Спілка польських камерних виконавців, Польський музичний центр, Торнтонська школа музики в університеті Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі, художнє товариство Porta Musicae, ГО «Центр розвитку і партнерства «Полонія». Меценатом конкурсу є вінницький ювелірний завод «Діадема». Велика подяка консулу Генерального Консульства Республіки Польща від імені міського голови. Адже ви співпрацюєте з нами не лише в галузі культури, а й у освітніх проектах, у сфері економіки тощо. Маємо надію, що наша співпраця буде поглиблюватися і надалі. Тож, запрошуємо вінничан та гостей міста прийти у музичну школу на концерти та майстер-класи, а 1 березня у філармонії побувати на гала-концерті. Тож, приходьте і насолоджуйтесь музикою та мистецтвом», – каже заступник міського голови Галина Якубович.
Генеральний консул Генерального Консульства Республіка Польща у Вінниці Дамян Цярцінські розповів, що Ігнацій Ян Падеревський – відомий піаніст, композитор і музикант, який виступав на багатьох сценах світу, передусім у західній Європі і США. «Він був настільки популярним музикантом, що у США збирав на концертах по кільканадцять тисяч людей. Це непересічна людина не лише у сфері музики. Ян Падеревський – видатний суспільний діяч Польської держави, був першим прем’єр-міністром Польщі і міністром закордонних справ. Він народився під Вінницею, в маленькому селі Курилівка. Вінничани можуть пишатися таким земляком, – зазначив Дамян Цярцінські. – До речі, наше консульство в цьому році відзначає 10 років від дня заснування у Вінниці, і цей конкурс стане одним з елементів нашого святкування».
Директор Вінницької дитячої музичної школи №1 Тетяна Бурдейна-Публіка розповіла, що у конкурсі будуть дві номінації: «соліст» (фортепіано та струнно-смичкові інструменти) «камерні ансамблі». «Протягом двох днів – 28 і 29 лютого, у Вінницькій музичній школі №1 відбуватимуться конкурсні прослуховування. Потім професійне журі обере найкращих. А 1 березня відбудеться гала-концерт у Вінницькій обласній філармонії, де і нагородять переможців», – зазначила Тетяна Бурдейна-Публіка.
Щодо призів і подарунків, то серед них – майстер-класи у Польщі, які триватимуть майже тиждень, лімітована версія банкнот з зображенням Падеревського, збірники нот, аудіоколонки, навушники тощо.
Довідка
28 лютого у рамках конкурс у дитячій музичній школі №1 відбудуться конкурсні прослуховування молодшої групи у номінації «Соліст», всіх груп у номінації «камерний ансамбль». Також відбудуться майстер-класи: 17.00 – 19.00 майстер-клас Йоанни Конажевської (скрипка, Польща) у аудиторії 101; 17.00 – 19.00 майстер-клас Марека Шлезера (фортепіано, Польща).
29 лютого проходитимуть прослуховування середньої та старшої груп у номінації «соліст» (фортепіано, струнно-смичкові інструменти). О 14.00 розпочнеться майстер-клас Павла Купіна (віолончель, Україна), а о 16.00 – майстер-клас Пьотра Ружанського (фортепіано, Польща).
1 березня о 15.00 у Вінницькій обласній філармонії відбудеться гала-концерт та церемонія нагородження.