25 червня у Хаб. Вінниця, представники/ці інститутів громадянського суспільства, департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради, КП «Інститут розвитку міст», провели публічну консультацію з заінтересованими сторонами, щодо написання нової міської програми розвитку ІГС на 2019-2020 рр.
Попередня програма закінчилась у 2017 році і наразі відсутній чіткий механізм врегулювання підтримки та співпраці між ІГС та місцевою владою. Саме з метою запуску процесу написання нової програми, громадською організацією «Центр UA» була організована публічна консультація, участь у якій взяли більше 20 представників різних організацій.
Під час консультації, Роман Бочевар, директор департаменту правової політики та якості ВМР, коротко окреслив, ключові завдання програми підтримки ІГС 2015-2017 рр.: «Головним завданням попередньої програми було створити і запустити в дію ХАБ для підтримки ІГС, що ми і зробили. Наразі є приміщення, яке досить жваво використовують громадські організації. Сьогодні йде становлення його функціональних можливостей. Також в рамках попередньої програми були прописані Форуми ІГС, які були реалізовані у 2016 та 2017 роках та було проведено дослідження по потребах ІГС та інші заходи.»
Після чого розпочалось обговорення необхідності програми та готовності громадського сектору працювати над її створенням.
«Для чого громадським організаціям влада, більш-менш зрозуміло, а для чого ми, громадський сектор, владі? Щоб програма була повноцінною - потрібно розуміти взаємовідносини і взаємні очікування» - запитав Юрій Степанець, ГО «Наше поділля».
«Для нас, як комунального підприємства, важлива співпраця у декількох сферах. Це - поширення достовірної інформації, що наразі робить місцева влада, та фахова підтримка та рекомендації від ІГС, які є гарними експертами в деяких сферах. Було б чудово, якби ми об’єднали наші сили і працювали над спільними цілями і баченням розвитку міста» - прокоментувала Аліна Дяченко, директорка КП «Інститут розвитку міст».
Учасники консультації дійшли згоди, щодо важливості врахування компоненту співучасті для підвищення розуміння департаментами діючих ІГС, а з громадським сектором - взаємовигідного підсилення програми, які є у пріоритетах департаментів.
Велику увагу було приділено потребі у підвищені організаційній спроможності ІГС через навчання, стажування, обміни досвідом та ін. Учасники консультації дискутували, щодо підтримки ініціатив, які не мають часу, ресурсів та навичок розвивати інституційну сталість, але у них є величезне бажання і потенціал організовувати якісні проекти для вузької цільової аудиторії. Такі організації потребують наставництва, консультацій, і пропонують врахувати і їх потреби при написанні програми.
«Третина жителів Вінниці – пенсіонери, і, на жаль, ми ніяк їх не задіюємо у життя міста. Наша організація займається їх дозвіллям і людей для яких наша діяльність є важливою – дуже багато, вони приходять, спілкуються і ми не маємо часу займатись бюрократією. Нам важливо, щоб нам хтось допоміг написати грант та допоміг у звітуванні. Люди поважного віку не чекають, коли ми щось виграємо, вони вже зараз потребують якісної роботи з ними» - зазначив Олександр Шемет, Вінницький КВК, Дід Мороз.
«Можна виділити декілька ключових блоків, над якими будуть працювати малі робочі групи: організаційна спроможність, співучасть, робота з громадою та публічність. Це поки що попередній перелік, який буде змінюватись, якщо будуть виникати додаткові пропозиції у робочих групах від ІГС» - підсумувала Олена Данілова, регіональна координаторка ГО «Центр UA».