Брейгель, Босх і наші нейрони: як мозок реагує на живопис
Брейгель, Босх, Рубенс, Моне, Маргіт, Дюшан, Воргол. Чи ставили ви собі коли-небудь питання, чому саме їх творіння визнані шедеврами в усьому світі? Чому картини цих митців виділяються з-поміж інших і спричиняють вибух емоцій? Що відбувається у нашому мозку, коли ми їх споглядаємо? Що саме пробуджує уяву, інтуїцію, когнітивне сприйняття, знання, критичне мислення та змушує усвідомлювати, що перед нами справжній витвір мистецтва? Наскільки це об'єктивно, що одні картини — це шедеври, а інші — ні?

Науковці в усьому світі шукають відповіді на ці питання. Один із них бельгійський нейробіолог, мистецтвознавець, доктор філософії, колекціонер фламандського живопису Ян де Маєр. Його дослідження сфокусовані на вивченні фізіології мозку й емоцій людини, яка споглядає мистецтво.

Ян де Маєр допоможе зрозуміти, як мистецтво впливає на наш мозок, чому мільйони людей захоплюються одними й тими ж картинами та виокремлюють їх з-поміж інших як шедеври.

Лекція проводиться англійською мовою з послідовним перекладом.

Довідка: Ян де Маєр — бельгійський мистецтвознавець, куратор музейних виставок, організатор численних семінарів, журналіст і нейрохірург, арт-дилер, колекціонер фламандського живопису, член Бельгійської палати експертів, почесний член ради CINOA, професор університету мистецтва та дизайну міста Клуж-Напока, Румунія.
Ян де Маєр заснував власну галерею ще 1973 року. Наразі вона знаходиться в Брюсселі та спеціалізується на роботах давніх майстрів.
У 2011 році отримав ступінь доктора наук, захистивши дисертацію за темою «Нейробіологія та знавецтво», яка є унікальною та розкриває характер впливу шедеврів мистецтва на функціонування мозку.

Переглядів: 2172
Поширень: 0