Персональна виставка живопису Михайла Довганя "Натхненний Україною"

До Дня Незалежності України 16 серпня 2018 р. о 15 год. у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається виставка живопису Михайла Довганя «Натхненний Україною», на якій представлено 24 твори відомого митця з м. Тульчин, створені протягом 2000-х рр.

Для живописного досвіду подільського художника притаманна безпосередня робота з натурою – пленерні пейзажі насичені багатством відтінків, які спостерігаються у грі світла і тіні, у м’якій повітряній атмосфері. Недарма Михайло Довгань багато часу проводить на пленерах – у Карпатах, на Поділлі, в інших регіонах країни, він є постійним учасником Немирівських міжнародних пленерів, організатором пленерів у рідному Тульчині, на вже знаній багатьма художниками з України та митцями з інших країн «Козацькій леваді».

Михайло Васильович Довгань народився 24 серпня 1953 р. у с. Клебань Тульчинського р-ну, закінчив Тульчинське культосвітнє училище. Його творчі роботи експонувалися на обласних та всеукраїнських виставках з 1998 р., в 2000 р. він став членом Національної спілки художників України, згодом отримав звання заслуженого художника України, його персональні виставки відбувалися у Тульчині, де він мешкає, у Вінниці, Києві, інших містах України, за кордоном. Михайло Довгань започаткував подільську мистецьку династію – його сини Сергій і Олег, яскраво проявили себе у живописі і графіці, є членами Національної спілки художників України, представляють мистецтво Вінниччини на виставках в Україні та за її межами.

На виставці у Вінницькому обласному музеї, яка виникла завдяки співпраці художника з музеєм під час проведення історико-мистецького проекту «Тульчн. Події і долі», до якого М. Довгань створив портрет Ференца Ліста, що у свій час гастролював Україною і, зокрема, Поділлям. Іноді художник звертається до історичних композицій, проте основу його доробку складає саме краєвид.

Представлена в залі експозиція дає можливість простежити мистецькі зацікавлення майстра протягом певного періоду – це характерний для ранніх робіт прозорий, майже акварельний живопис, насичений розмаїттям відтінків імпресіоністичний пейзаж, експресивні форми і кольори краєвидів кількох останніх років.

У низці робіт, представлених на виставц,і є тенденції до декоративних чи символістичних узагальнень, до змістового підтексту у сюжеті твору. Проте головною натурою і натхненням митця є природа і історія України. Безумовно, творчий темперамент, працьовитість, цікавість до оточуючого світу, велика вимогливість до себе є запорукою подальшого мистецьких пошуків майстра, з якими маємо можливість познайомитися сьогодні.


Переглядів: 3595
Поширень: 1