Новий арт-простір «Plai» (мир – з молдавської) зібрав тих, хто обожнює класну музику на своє друге зібрання, яке перетворилось на шалену медитацію до півночі. Шість музикантів, близько п’яти десятків слухачів і чимало звуків створили таку особливу чарівну атмосферу, згадувати яку будуть ще довго всі ті, хто побував на цій зустрічі у приміщенні фотостудії RED.
Частина перша. Сідлаючи звукові хвилі
Вперше у Вінниці відбулось втаємничене прослуховування для обраних формату «Зелений контрабас». Все просто, зачиняються всі двері, вимикається світло і залишаються лише звуки. Автор ідеї альтернативного руху музичних гурманів світу – Сергій Білозеров, він же Morj. Він сам привіз музичний альбом, провів інструктаж для невтаємничиних і допоміг створити потрібну атмосферу. «Залишіться наодинці з музикою, зупиніться серед всієї навколишньої метушні і прислухайтесь до власних настроїв», - закликав він перед тим, як занурити всіх присутніх у звуки.
І ось двері закриті, світло вимкнене і всі принишкли. Натиснуто кнопку play. Кімнату сповнили звуки. Уява малює образи і ніщо стороннє їй не заважає. Звуки переносять нас до темного лісу, але не страшного, а загадкового. Йдеш, чуєш хрускіт гілок під ногами, зойки птахів, і тобі цікаво, що далі, за тими деревами. Поодинокі вогники стрибають десь вдалечині, ваблять. Можливо вони просто за вікном цієї кімнати, а може там, в уявному лісі. А може це багаття, ось же тріщать дрова і здається чути розмови. Але ні, це звуки. Незрозумілі і таємничі. Вони наближаються, а потім тануть. Все. Це вже кінець альбому. Вмикають світло і ми знову у Plai.
А Morj шалено радіє: «У мене збулась мрія! Ви всі були чудові. Я вітаю вас з тим, що у нас всіх тепер є свій маленький світ – «Plai» – де можна насолоджуватись музикою». Впродовж 40 хвилин виявляється ми слухали цьогорічний альбом британського проекту Hidden Orchestra – Dawn Chorus. Але тепер всім охота поспілкуватись і випити чаю. А ще настроїтись на другу частину зустрічі, обіцяний джем.
Частина друга. «Слушать подано!»
А далі була магія. Але розпочалась вона як звичайний концерт. Акустичний дует Сергія Асафатова (вокал, гітара) та Дмитра Кошельника (кларнет) JazzForACat зіграв парочку власних пісень і запросив всіх на свій концерт 15 грудня у BeefEater, потім Дмитро взяв саксофон і почав імпровізувати. На барабани підсів відомий вінницький барабанщик Олег Марчук і стало ритмічніше. Бас-гітару взяв Володимир Войчишин і стало ще цікавіше, з гітарою вийшов Вова Шевчук (один з постійних музикантів того ще «Зеленого контрабасу») і це вже була неймовірна музична суміш. Ще один інгредієнт для повної насолоди – безмежно талановитий Богдан Совік, який сів за свої завчасно стратегічно розташовані клавіші.
О, що тут почалось! Імпровізована мелодія ринула на слухача хвилею бадьорого звучання. На гребінь музичної хвилі раз по раз виринали знайомі джазові або рок-н-рольні стандарти, знову потопаючи у лаві міцного варива, що виготовляли просто перед нами відомі вінницькі музиканти. Morj-у лишалось лише дивуватись потужній музичній енергії яка зароджувалась на очах, але і він не витримав, і, з шейкером у руках, витанцьовував під ці божевільні пульсації.
Ну а слухачі (ідеальні, що й казати!) посміхались і раділи, відбивали ритм і просто плили по течії солодкого-солодкого джему. А часом просто завмирали від дива моменту! І тривало це поки всі не втомились. Але невеличка перерва на дружнє спілкування швидко закінчилась. І музика знову зібрала всіх у гостинному залі, адже Совік на цей раз взяв до рук гітару. Войчишин же сів за його клавіші. Morj додавав звуків підспівуванням у мікрофон. І от це вже було фортіссімо! Щира радість від творення і відчуття дивовижної музики переливала через вінця…
А потім час було закривати будівлю і розходитись, але всі, хто виходив з новонародженого музичного простору «Plai», несли у собі частинку тих дивних звуків. Вони звучали в головах ще довго-довго, а у мене звучать і зараз.