У найближчий тиждень Вінницю по праву можна назвати одним з центрів молодого сучасного мистецтва. З 10 грудня у РЦСМ «Арт-Шик» відкрито виставку фіналістів Всеукраїнського конкурсу у сфері сучасного візуального мистецтва імені Натана Альтмана.
Два роки тому вперше у нашому місті, завдяки зусиллям керівника громадського об’єднання «Лабораторія актуальної творчості» Олександра Нікітюка, було проведено Всеукраїнський конкурс у сфері сучасного візуального мистецтва для молодих художників імені Натана Альтмана. Організатори та партнери конкурсу: Департамент культури Вінницької міської Ради, ВОГО «Лабораторія актуальної творчості», ГО «Асоціація арт галерей України», РЦСМ «Арт-Шик», ГО «Культурна стратегія ХІ», ГО «Ліга розвитку мистецтва».
Перший тур конкурсу тривав з 1 листопада по 1 грудня і зібрав понад 50 творчих проектів від молодих українських художників. Організатори конкурсу визначили 14 проектів, що увійшли в експозицію виставки фіналістів. Свої роботи презентували художники з Києва, Вінниці, Донецьку, Львову, Харкова, Сум. Всі вони творять у різних напрямках: перфоманс, інсталяція, ассамбляж, енвайронмент, паблік-арт, живопис, офорт, графіка, мультимедіа-арт. Весь спектр сучасного мистецтва презентовано зараз у «Арт-Шик».
Найскладніше, але й найцікавіше це розбиратись у концепціях презентованих витворів. Багато представлених речей по справжньому вражають, породжують у кожного глядача власні асоціації та алюзії, змушують замислитись та розібратись.
Рефлексію на сьогодення представила арт-група ZOI (Надя Смірнова, Інна Продан): їх проект «Stretching Frame» нагадує розп’яття. Пом’якшують враження розташовані поряд яскраві живописні роботи Марії Кривопішиної та колажі Вікторії Телєтьєн. А навпроти розміщено заспокійливу та свіжу інсталяцію «Атмосфера» Тетяни Боричок. Живописний проект Віолетти Терлиги «Ілюзія часу» займає майже всю стіну і присвяченій невловимості моменту, а робота Наталі Лісової «OPEN reflexion», хоч і невелика за розмірами, проте містить філософську думку. Донецькі митці Алекс Еськова та Антоніо Шевченко показали актуальну роботу з назвою «Джерело».
Серед презентованих творів були дві у жанрі мультимедіа: Юлія Бугайова показувала інтерактивну інсталяцію «Opera A», а вінницький художник Віталій Янковий розмірковував на тему всеохоплюючої футбольної лихоманки. Ще два художника презентували перфоманси: це Олена Якимова, яка долала уявні сходинки-проблеми та Антон Саєнко, який презентував синтез інсталяції та перфомансу і вразив всіх присутніх на відкритті виставки.
Дуже цікавий за стилем подачі та закладеною думкою є проект Богдани Федорович «Урбаністика 21 ст. М’ясний павільйон» - її хвилює засилля мистецького сміття, що приємне може бути лише мухам. За цей проект художниця отримала третє місце. Срібним призером конкурсу імені Натана Альтмана став Костянтин Аленінський з надцікавою роботою «Цегляна пошта» - вона про те, як люди трактують події та тлумачать реалії.
Шість експертів з чотирьох міст України (Київ, Дніпропетровськ, Суми, Вінниця) оцінювали представлені проекти за критеріями: актуальність, інноваційність, креативність. Кращою з кращих було названо вінницьку художницю Наталю Лісову. Вона отримує у подарунок можливість презентувати власну персональну виставку в ЦСМ «Совіарт» (м. Київ) протягом 2015 року.
А з роботами всіх фіналістів конкурсу імені Натана Альтмана вінничани можуть ознайомитись впродовж тижня у РЦСМ «Арт-Шик».