Завдяки мистецькій агенції «АртПоле» у березні 2013 року вінничани відчули на собі свіжий вітер незвичної музики польського струнного квінтету Vołosi. І от, після майже дворічної перерви Vołosi повертається до нас з різдвяним настроєм та новими композиціями. Концерт відбудеться 18 січня у концертному залі Вінницької обласної філармонії (вул. Хмельницьке шосе, 7).
Тепер поляки співатимуть заради мирного Донбасу, який встигли відвідати рік тому. Концерти струнного квінтету відбудуться у Львові, Рівному та Києві. Але лише останній, вінницький концерт, буде безкоштовним. Під час концертів будуть збиратися кошти на різдвяні подарунки дітям із Селезнівки, які разом з вчителями опікуються садибою. Проект відбувається за підтримки Польського Інституту.
Минулого року на мапі зимового туру Vołosi з’явився Алчевськ, що дало їм можливість відвідати унікальну садибу Мсциховського – палацово-парковий ансамбль ХІХ століття, збудований на замовлення польського промисловця, інженера-шляховика Казимира Мсциховського у селі Селезнівка на Донбасі. Віолончелі та гуральські скрипки звучали у вітальні із виходом в сад, палав камін, зігріваючи давні стіни та людей, що заповнили дивом збережені кімнати. Схвильовані і натхненні відвідувачі розповідали, що це був перший за багато років справжній концерт для міста… Зараз Алчевськ знаходиться у зоні воєнних дій, садиба зачинена, про музику не йдеться. Пам’ятаючи, що може бути інакше, з вірою у повернення та нову зустріч – різдвяний тур гурту Vołosi присвячується садибі Мсциховського і мирному Донбасу.
Vołosi – це перетин музичних світів і традицій, це професійні музиканти, які легко вплітають класичні мелодії європейських композиторів у потоки балканських, трансильванських і карпатських мотивів, поєднуючи вишуканість і майстерність виконання з невимушеністю, спонтанністю та надзвичайною емоційністю.
У складі групи є як класичні музиканти, так і талановиті жителі Татр. Майстерність найвищого рівня поєднується у них з невимушеністю, а енергія - з класичною вишуканістю. Віолончель, контрабас і скрипки в руках цих натхненних віртуозів народжують музику, в якій звучить щось дуже близьке і в той самий час абсолютно незвичайне, невідоме, невловиме. Емоційне виконання жвавих мелодій, мов вихор, підхоплює кожного слухача, щоб вже не відпустити.