21 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки майстра художнього різьблення Руслана Кушніра (м. Жмеринка) «Вишивка на дереві: реальність чи фантазія».
На виставці увазі глядачів представлено більше трьох десятків робіт, створених в новій авторській техніці різьблення по дереву з розписом, де використовуються традиційні українські орнаменти та прийоми. Вона виникла за мотивами української вишивки хрестиком, якою автор захоплювався тривалий час.
В роботах прикладного значення автор використовує техніку так званого «прихованого різьблення», де орнамент проступає ненав’язливо, ледь висвітлюючись через відблиски лакованої поверхні предмета.
Серед робіт, що експонуються на виставці, – портрети видатних українських поетів і письменників: Т. Шевченка, М. Коцюбинського, Лесі Українки, яскравого діяча науки М. Амосова, художника-сюрреаліста С. Далі, відомих акторів, митців, засновника компанії «Аpple» Стіва Джобса та інших.
Особливе місце займає серед представлених робіт портрет героя Небесної сотні – Валерія Брезденюка, який був жмеринчанином – земляком автора. Виконаний з особливою теплотою і емоційністю, він показує замислене, благородне обличчя людини, який став одним із символів складних і трагічних подій, що відбуваються нині в Україні.
Виставка доповнена чудовими прикладами української орнаментики, що прикрашає предмети побуту, які вписані в конструкцію експозиції, – декоративні різьблені дощечки, цікаві чайні столики та інше.
На виставці глядачі мали чудову нагоду відчути неповторний світ мистецьких уподобань автора, багатство його щирої душі сповненої любові до рідної землі.
Варто відмітити, що роботи Руслана Кушніра презентувалися на виставках у Жмеринці, Вінниці, Одесі, він приймав участь у фестивалях: «Шевченківські дні», «Повір у себе», а також в обласних масових заходах. Проте, перша персональна виставка – це достатньо смілива спроба автора продемонструвати свій мистецький доробок в форматі окремої експозиції, яка безумовно дасть поштовх для усвідомлення своїх творчих можливостей, осмислення власної творчості в контексті сучасних художніх запитів.