З 29 січня Національний центр Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно випускає в національний кінопрокат третю збірку українських короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля». Її покажуть у кінотеатрах семи українських міст, в тому числі й у вінницькій «Родині» (вул. Козицького, 47) з 30 січня. Початок сеансів о 18.00. Придбати квитки можна за телефоном 35-04-97. Вартість квитка - 15 грн.
«Українська Нова Хвиля» - збірка, яка щороку презентує найкращі короткометражні фільми українських режисерів. Започаткований Національним центром Олександра Довженка 2012 року, проект представляє у всеукраїнському прокаті найкращі короткометражні дебютні роботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію та були відзначені на національних та міжнародних кінофестивалях. «Українська Нова Хвиля» допоки єдина в Україні платформа, що надає можливість молодим кінорежисерам представити свої фільми широкому загалу в кіно театральній мережі.
Цьогоріч в програму «Хвилі» ввійшли шість фільмів-призерів та учасників Одеського, Варшавського міжнародних кінофестивалів та МКФ «Молодість». Нижче - докладніше про кожний з них.
«Прості речі» (комедія) - режисер та автор сценарію: Олександр Ратій, оператор-постановник: Світлана Коваль, у ролях: Ніна Набокова, Андрій Лелюх, Ольга Білан, Марія Єремеєва, Сергій Тряшин. Історія дружби двох дівчат. Обом з яких вже трохи за 60. І одна з них до того ж нещодавно померла. Відзнака національного конкурсу та Диплом журі «За вміння простими засобами створити глибокий образ» Міжнародного кінофестивалю «Молодість».
«Затичка» (анімація) - режисер та автор сценарію: Сія Тітова, оператор-постановник: Сія Тітова. У кожної людини всередині є порожнина. Тільки кожен затикає її по-різному. Номінант Національного конкурсу Міжнародного кінофестивалю «Молодість».
«Крамниця співочих пташок» (анімація) - режисер та автор сценарію: Анатолій Лавренішин, оператор-постановник: Сергій Сaломатін, у ролях: Тетяна Ляліна, Ярослава Кравченко, Олександр Щелущенко, Олексій Кузнєцов, Катя Chilly, Таня Гаврилюк, Володимир Канівець, Сергій Солопай, Андрій Ємець. У 1682 році під час своєї останньої подорожі до Османської імперії, Антуан Галлан занотував декілька історій, що розповів йому бродячий чернець. Невідомо чому, але вони так і не увійшли до славнозвісного видання «Тисяча і одна ніч». Минуло більше ніж 300 років, і анімаційна студія «Маркус Фільм» втілила одну з найфантастичніших історій зі збірки про принца Будуша та нарекла її «Крамниця співочих пташок». Учасник Варшавського Міжнародного кінофестивалю 2014. Номінант Національного конкурсу Одеського Міжнародного Кінофестивалю та МКФ «Молодість».
«Листопад» (драма) - режисер: Марія Кондакова, автор сценарію: Марися Нікітюк, Марія Кондакова, оператор-постановник: Георгій Берідзе, у ролях: Уляна Данилюк, Володимир Бєляєв, Оксана Ільницька, Борис Георгієвський. Фільм розповідає історію двох чужих людей - двірничихи Валі та колишнього зека Колі. Випадкова зустріч двох самотностей, глибинний гуманістичний струмінь змінить назавжди їх, але не ту реальність, яка їх оточує. Приз «Золотий дюк» (ОМКФ) в номінації «Найкращий український короткометражний фільм» Одеського Міжнародного Кінофестивалю. Спеціальна відзнака Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) на Одеському Міжнародному кінофестивалі.
«Обличчя» (документальний) - режисер: Нікон Романченко, автор сценарію: Нікон Романченко, Анастасія Лисенко, оператори-постановники: Нікон Романченко, Анастасія Лисенко, у ролях: учасники Революції Гідності. Відображення подій Майдану через обличчя людей, які були там. Приз Національного конкурсу «Скіфський олень» Міжнародного кінофестивалю «Молодість».
«І Бог зробив крок у порожнечу» (драма) - режисер: Заза Буадзе, автор сценарію: Юлія Чернявська, оператор-постановник: Сергій Борденюк, у ролях: Галина Корнєєва, Євген Свиридюк, Дмитро Суржиков. Всіма забуте село, в якому доживають свої дні двоє. Їх минуле - молодість, щасливе сімейне життя. Нині ж вони мають лише паркан, що розділяє їх двори; яблуня, що росте на межі і більше не приносить плоди; і «поштовий чайник» - єдиний спосіб спілкування. Номінант Національного конкурсу Одеського Міжнародного кінофестивалю.