У кінотеатрі «Родина» (вул. Козицького, 47) з 28 по 30 квітня триватиме фестиваль американських хронікально-документальних фільмів. Безкоштовні запрошення на відвідування фестивальних сеансів вже зараз можна отримати в самому кінотеатрі, разом із запрошеннями на інші події проекту «Дні Америки у Вінниці». Щодня відбуватиметься по два сеанси. Початок о 18.00 та о 20.00. Тематика фільмів буде цікава найширшій аудиторії.
28 квітня о 18.00 вінничани зможуть переглянути стрічку «Чорно-білі й вимираючі» (Black and White and Dead All over). Це ґрунтовна оцінка газетної індустрії та її боротьби за фінансову життєздатність. Завдяки свідченням відомих журналістів, включаючи Боба Вудворда з Washington Post та Девіда Карра з New York Times, перед глядачами постає картина смертельної небезпеки для всієї друкованої індустрії, у час коли читачі масово відмовляються від газет на користь інтернет-новин. Ми побачимо як видавці та редактори відчайдушно намагаються створити стійку бізнес-модель для своїх вмираючих видань. Фільм також досліджує важливість журналістських розслідувань для американського суспільства, крізь призму долі двох журналісток, що займаються викриттям корумпованого злочинного угрупування, яке розповсюджує наркотики у Північній Філадельфії.
28 квітня о 20.00 дивіться фільм «Тарілки у повітрі» (Spinning Plates). Це документальна сага про ресторанний бізнес та те, чого іноді коштує утримувати заклад харчування на плаву. Стрічка розповідає про три дуже різні ресторани, кожен з яких абсолютно унікальний. Один з них називають дивом цього світу, а інший є просто маленьким закладом, що тримається на міцних родинних зв’язках. Всі неймовірні історії, які розповідають про пристрасть, спадщину та виживання, зібрані в одну, щоб показати, який сенс люди можуть вкладати в споживання їжі і яку роль може грати процес приготування та поглинання їжі для об’єднання людей.
29 квітня вінничанам покажуть фільми «На цілий «Лотт» більше» (A Whole Lott More) та «Давай, збудуй!» (If you Build It). Перший розповідає пор те, що можливість створити кращі робочі місця для людей з обмеженими можливостями можна віднайти навіть у важкі для економіки часи. Для героїв фільму їх робота – це символ власної гідності та дієздатності, це їх мрії, які втілились у життя. Стрічка зосереджує увагу на трьох персонажах, яких ви не зможете забути, - кожен зі своїм ставленням до роботи і кожен зі своїми відхиленнями, - про їх неймовірну стійкість і про їх шанси працевлаштування.
Другий фільм цього дня пропонує глядачеві прослідкувати за роком життя з одного з найбільш інноваційних навчальних класів у Америці. Це історія двох вчителів, десяти студентів та великого проекту, який будується на користь всієї місцевої спільноти.
І ще дві американські документальні стрічки покажуть 30 квітня о 18.00 та о 20.00. Це «Армія Гідеона» (Gideon’s Army) та «Під прицілом об’єктива» (Point and Shoot). «Армія Гідеона» – це історія про трьох молодих державних захисників, які працюють на користь суспільства. Величезна кількість роботи, низька заробітна платня і приголомшуюча кількість клієнтів, які через них проходять. В таких умовах навіть у найвідданіших своїй справі людей часто опускаються руки.
Про фільм Point and Shoot: у 2006 році Метт Ван Дейк, сором’язливий 27-річний чоловік, який страждає на обсесивно-компульсивний розлад, полишає домівку в Балтиморі й починає свій «прискорений курс мужності». Він купив мотоцикл та відеокамеру і вирушив у кількарічну подорож у 35 тисяч миль Північною Африкою та Близьким Сходом.
Із пістолетом в одній руці та камерою в другій Метт воював і знімав війну, доки його не взяли в полон війська Каддафі й не ув’язнили на півроку в одиночній камері. Двічі номінований на нагороду Американської кіноакадемії, режисер-документаліст Маршалл Каррі розповідає нам цю болісну і водночас кумедну історію молодого чоловіка, який шукає політичної революції та особистісних змін.