Впродовж вихідних завершили роботу троє художників, роботи яких вийшли у фінал конкурсу Vin-Mural, організованого Вінницькою міською радою за партнерства ВОГО «Лабораторія актуальної творчості» в рамках проекту Vin-Art-City. Головна тема конкурсу: «Вінниця. Місто мрій».
Відтепер на центральній вулиці Вінниці можна бачити твори мурал-арту від львів’янина Тараса Довгалюка (робота «Добробут» на Соборній, 91), лучанина Артура Столярука (робота «Око» на Козицького, 65) та вінничанина Олександра Марченка (робота «Зернина Всесвіту» на стіні Тімірязєвки).
Тарас Довгалюк завершує свою роботу "Добробут"
Ці картини вже завершено. Триває робота над твором «Сни, в яких хочеться жити» (Марія Бобирєва та Олександра Мельник малюють на стіні біля магазину «А-маркет» по Козицького). А сьогодні розпочне розмітку мурал-арту «Вінниця – місто мрій» на будинку по Пирогова, 8 ще одна фіналістка проекту – вінничанка Тетяна Чубар.
Вже готові картини "Добробут" та "Зернина Всесвіту"
Олександр Марченко за роботою
Фрагмент картини "Добробут"
Художник Олександр Марченко. Його готову роботу покривають шаром лаку.
Через позицію депутатів обласної ради, яким не сподобався твір Олександра Марченка «Зернина Всесвіту», художники змогли отримати миттєвий та позитивний відгук від простих мешканців міста, які зупинялись та висловлювали захват від робіт митців. Вінничани навіть готові були захищати твори мурал-арту, які оживили та прикрасили будівлі міста. На щастя, ситуація вирішилась і три такі різні за стилем та характером роботи вже вписані у вінницькі вулиці. Всі готові твори було покрито лаком для захисту від сонця та дощу. Загалом, всі конкурсні роботи мають бути завершені до 30 серпня. Відтоді розпочнеться голосування за кращу виконану роботу. Переможець отримає 20 тисяч гривень у День міста. А вже з вересня роботи художників буде введено в екскурсійні маршрути Вінниці.
Марія та Олександра продовжують працювати, а Артур вже завершив, підписавши свою роботу "Око" рунічними символами
Художник Артур Столярук з Луцька. Вінницька художниця Тетяна Чубар та ескіз її роботи.
Через палаюче сонце художниці Марія та Олександра працюють переважно зранку та ввечері.
Але це ще не все, що підготували художники до Дня народження Вінниці. Вже від середи розпочнеться робота над проектом «Українські візерунки» – вхід до центрального парку прикрасить панно розміром 72 квадратних метри, складене з керамічних плиток, кожна з яких матиме свій орнамент. Крім того, в рамках Vin-Art-City художники розписують два вінницькі тролейбуси до свята міста.
А ще продовжить діяти проект «Арт-інтервенція», який прикрашає фасади бібліотек тематичними малюнками. Вже 17 серпня на фасаді міської бібліотеки №1 кримськотатарський художник Рустем Скибін разом з вінницькими муралістами поєднають кирилицю, арабське письмо та традиційні кримськотатарські орнаменти, взявши за основу цитати з творів Михайла Коцюбинського про Крим.
А в рамках фестивалю на честь Василя Стуса «Палімпсести» ще на одній бібліотечній стіні народиться твір на тему віршів уславленого поета. Але і це ще не все. Спеціальні гості завітають до Вінниці вже на цьому тижні. Це художники з Чехії на чолі із Збинєком Лінхартом. Вони теж створять малюнок у подарунок місту. Тож Вінниця з кожним днем стає більш мальовничою, перетворюючись на картинну галерею просто неба.