До 31 травня у РЦСМ «АртШик» триває виставка «Мистецтво граючих ляльок: від «Епохи Шестака» і до сьогодення» приурочена до 100-річчя від дня народження видатного митця – головного режисера (1945-1980 рр.) Вінницького обласного театру ляльок, персонального члена УНІМА (1966р.), заслуженого артиста Української РСР (1967р.), заслуженого діяча мистецтв Української РСР (1978р.) Шестака Володимира Володимировича.
Декорації та театральні ляльки, афіші, костюми та реквізит, все те, що створює казку перед очима маленьких глядачів розмістили у виставковій залі. Всього тут близько пів сотні ляльок – від старих, що були зроблені ще у 1940-50 роки та звеселяли і повчали своїми пригодами ще наших бабусь та дідусів, коли ті були маленькими, до зовсім сучасних.
Все це твори художників театру, які створюють таких ляльок, що здатні потім ожити в руках акторів: головного художника Шабанової Тетяни Миколаївни, художника-оформлювача Павлової Наталії Григорівни, конструктора ляльок Анатолія Молдована, заслуженого працівника культури України Гладкової Альбіни Іванівни. Остання пропрацювала у театрі 43 роки (з них 30 – головним художником) і за цей час оформила близько 200 вистав.
Тростьові, планшетні, перчаточні (петрушечці) ляльки, маріонетки, тощо. Всі вони застигли нерухомо, кожна зі своїм характером та емоцією. Перепочивши кілька днів більшість з них знову працюватиме і тішитиме малечу. Старі ляльки дбайливо зберігатимуться у музеї театру.
Сьогоднішній режисер театру ляльок розповідав на відкритті про те, як майстер Володимир Шестак навчив лялькарів серйозно та відповідально ставитись до своєї місії, перетворив лялькарство на професію та навчив їй багатьох творчих людей. Відкриття цієї виставки розпочинає низку заходів, присвячених фундатору театру, що триватиме протягом 2016 року.