Це вже втретє неймовірні VOŁOSI завітали до Вінниці. І на цей раз польський гурт знову зібрав повну залу прихильників, які аплодували в такт улюбленим мелодіям та кілька разів викликали струнну четвірку «на біс».
Саме квартетом приїхали до нас VOŁOSI на запрошення Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці. І цей виступ було присвячено святу, що наближається – День Конституції поляки відзначають 3 травня. Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак привітав численних поляків у залі зі святом і побажав приємного концерту.
Година емоційної музики розпочалась! Щойно затремтіли 16 струн під пальцями та смичками музикантів, пристрасні звуки мелодій, в яких чується і джаз, і вальс, і народні пісні, і ще тисячі всіляких відтінків, що словами описати складно, захопили слухачів у полон.
Чотири музиканти – чотири різні характери: Кшиштоф Ласон – перша скрипка, заспівувач і витівник, найбільше рухається сценою, його брат Станіслав з віолончеллю – найвиразніше обличчя колективу, кожна нотка здається відображається у його міміці, Роберт Важут з контрабасом це непохитне ритмосплетіння колективу, а Ян Качмажик, що грає на альті та має капелюха на голові, тут є яскравим представником народного саунду Карпатських Бескидів. Взаємодія музикантів на сцені феноменальна і саме вона народжує дивовижну музику.
На слухачів ллється водоспад звуків, як ласкаво-мелодійних, так і ріжучо-пронизливих. Музиканти підкорюють одразу і безповоротно своєю щирістю, чуттєвістю, любов’ю до кожного звука. За ними у шалений вир мелодій слідують всі присутні у залі, відбиваючи такт долонями.
До сьогодні польські музики встигли видати два альбоми й здобути шанувальників далеко за межами рідної країни. З незмінним успіхом вони виступали в Грузії, Данії, Німеччині, Японії, Норвегії, Словенії, Бельгії та навіть в Стокгольмській Ратуші у присутності його величності Карла XVI Густафа, Короля Швеції.
Чимало композицій, що прозвучало, складають основу нового альбому гурту «Nomadism» (що можна перекласти приблизно як «Перекотиполе»). Його можна було придбати після концерту у холі театру, де музиканти охоче фотографувались з усіма прихильниками. На кілька хвилин відірвавшись від роздавання автографів, Кшиштоф Ласон відповів на п'ять запитань.
Ви багато подорожуєте Україною. За вашими враженнями, чи змінилась країна та українці за цей час?
Ми любимо Україну, любимо грати в різних українських містах, тут всюди публіка надзвичайно тепла! Завдяки співпраці з агенцією «АртПоле» ми відкриваємо для себе щоразу нові міста. Різні моменти, у тому числі складні і історичні, ми спостерігали на власні очі. Але для нас незмінною лишалась та позитивна енергія, яку ми завжди відчуваємо від українського слухача.
Чи є така мелодія, яку ви заграєте одразу ж, щойно вас попросять виконати улюблене?
Це складне запитання. Якщо обирати з записаних пісень, то це безумовно друга композиція з нового альбому – «Tsavkisi» (справжній хіт, який розхитує публіку в такт, саме його виконували музиканти повторно на прохання публіки – від автора). Але оскільки кожен наш концерт це цілісна пісенна історія, то виокремити мені важко.
Чи були у вас думки доєднати вокал до вашої музики?
Наша особливість така, що ми спілкуємось з слухачем універсальною мовою музики, яка зрозуміла без слів, як в Україні, так і де-небудь у Японії. Мова музики об’єднує!
Ми бачимо щоразу на ваших концертах волосся смичків, що рветься. А чи буває так, що рвуться навіть струни?
Ось на попередньому концерті у Хмельницькому у нас струна порвалась. Це буває не так часто, але ж за час турів ми порвали мабуть із сотню струн, а вже волосся зі смичків і не порахувати, лік йде на тисячі!
Ваша музика надзвичайно емоційна. Чи були якісь цікаві та виразні реакції від слухачів?
Здебільшого люди реагують щирим захопленням. Але у різних країнах буває неоднакова реакція на окремі епізоди концерту. Буває й сміх і рішучі поривання до танцю, але ми любимо все це дуже! Тоді починається своєрідна гра та обмін енергією між нами та публікою і це прекрасно!