Вщерть заповнена зала театру на концерт виключно саксофонної музики! Хіба можна було таке уявити у Вінниці лише кілька років тому? А тепер – саксофон збирає зали, саксофоністи збираються у ансамблі і чудові мелодії линуть впродовж двох годин, перемежовуючись захопливими оваціями слухачів. Все завдяки популяризаторам чудового інструменту, зокрема, завдяки вінничанину Євгену Попелю!
Український ансамбль саксофоністів – молодий сучасний колектив, в репертуарі якого не лише відома класика, але й кращі зразки від новітніх композиторів саксофонної музики, наприклад від Романа Занте. Французький диригент і композитор, який закінчив Королівську консерваторію у Брюсселі по класу саксофону та диригування та Університет UCLA у Лос-Анджелесі, сам забажав приїхати до Вінниці, після того як переклав один зі своїх творів для унікального ансамблю. Це його другий візит до нашого міста і він в захваті від уважних та вдячних слухачів-вінничан.
Концерт вирішили розпочати з виходу квартету, що носить назву New Age Quartet. Колектив, що не так давно існує, складається з молодих майстрів: Артема Голоднюка (саксофон-сопрано, Хмельницький), Данила Довбиша (саксофон-альт, Запоріжжя), Павла Барабащука (саксофон-тенор, Житомир) та Романа Фотуйми (саксофон-баритон, Київ). Для розігріву публіки учасники квартету, які входять і у Ансамбль українських саксофоністів, заграли трохи атмосферного П’яццоли для початку і ще твори сучасних композиторів.
І ось настала мить дебюту! «Сьогодні лунатиме виключно саксофонна музика! Можливо мало хто чув цей інструмент у таких проявах, в такому жанрі, стилі, у такому складі. Це буде щось нове для всіх нас!», - промовив Євген Попель. Він також нагадав, що великий український саксофонний оркестр вперше презентували на Третьому міжнародному фестивалі саксофонної музики ім. Адольфа Сакса у листопаді минулого року. Саме тоді народилась ідея створення такого колективу.
«Тож, окрім Вінниці наш ансамбль ще ніде не виступав і я сподіваюсь, що сьогоднішній вечір стане вдалим стартом для нашої гастрольної діяльності. Але менше слів, більше музики, ми починаємо!», - оголосив організатор концерту та чудовий саксофоніст. Щирими оплесками слухачі підтримали вихід музикантів, якій вони здійснили вклоняючись генію Петра Ілліча Чайковського, чий фестиваль нещодавно закінчився у нашому місті.
Під Марш з балету «Лускунчик» вийшли всі 12 українських саксофоністів з інструментами п’яти видів: бас, баритон, тенор, альт і сопрано-саксофон. Всі у сліпучо-білих вишиванках! Окрім вже перерахованих музикантів, на сцену піднялись Ілля Васячкін, Катерина Тернова, Юлія Житнухіна, Євгенія Зіненко, Станіслав Нідзельський, Олександр Шаравара, В’ячеслав Крижановський та Євген Попель. Семеро з 12-ти все ще студенти, але який же високий професійний рівень вони демонструють!
Наші віртуози запросили на сцену Романа Занте з диригентською паличкою і вже всі разом виконали «Чотири картини» Р. Молінелі, Вокаліз С. Рахманінова та «Фантазію на тему японської пісні», авторства, власне, французького композитор а і диригента.
А далі був невеликий за зростом, але великий за талантом сюрприз! 11-ти річний вінничанин Володимир Панасюк, учень Євгена Попеля та переможець міжнародного конкурсу у Андоррі, вийшов на сцену і чудово зіграв складний твір авторства самого Алана Крепена, професора Королівської консерваторії у Бельгії, головного диригента Королівського симфонічного оркестру Брюсселя і гостя Вінниці на минулому саксофонному фестивалі.
Шалені оплески юному віртуозу! І концерт набирає обертів: звучать відомий «Танець із шаблями» Арана Хачатуряна, популярна «Маленька квіточка» Сіднея Беше і знаменитий «Політ джмеля» Римського-Корсакова. І все це у чудовому ритмі, який вистукують самі ж музиканти і який відлунює у оплесках переповненої зали!
А далі була хака! Це такий ритуальний танець з вигуками новозеландських маорі і твір французького саксофоніста Жана-Дені Міша «Easy Haka». Переможний вигук «Ха!» продемонстрував з якою видимою легкістю Український ансамбль саксофоністів щойно здобув сотні прихильників, адже публіка шаленіла від захвату.
Справжньою кульмінацією концерту став вихід тріо вінницьких степісток «Flame Tap», чемпіонок Європи зі степу. Їх запальний танцювальний номер поступово перейшов у неймовірний ірландський танець і акомпанували дівчатам всі саксофоністи!
Під крики «Браво!» на сцену вийшли також диригент і наймолодший учасник концерту. Кілька хвилин не замовкали овації! Браво таланту саксофоністів! Успіхів у підкоренні світу! Український ансамбль саксофоністів – це диво, диво, що народилось завдяки вінничанам і яке ми ще обов’язково почуємо!